Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztási kérdés!?

Pályaválasztási kérdés!?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, mindketten most vagyunk végzősök. Én már 3 éve pontosan tudom, hogy mi szeretnék lenni, ő viszont sosem és ez szó szerint felőröli. Idén látom azt, hogy szó szerint semmi motivációja és életkedve. Biztos vagyok benne, hogy depressziós lett. Nála nem az okozza a problémát, hogy nem ért különösebben semmihez, hanem pont az, hogy mindenben jó, mindent teljesíteni tud tökéletesen, de már belefáradt és nem is leli ezekben örömét, csak a maximalizmusa hajtja, hogy mindenben tökéletesen teljesítsen. Kitűnő tanuló, egyesületnél fut, úszik. Felsőfokú nyelvvizsgája van németből. Még a depressziója előtt nagyon vidám volt, mindenkivel jól kijött, tehát egy teljesen szociális ember volt, szereti a gyerekeket és jól is bánik velük. Bármihez fogna, biztos tökéletesen teljesítene, de a cél nyilván az lenne, hogy boldog és elégedett legyen azzal, amit csinál. Szeretem és nagyon féltem, éppen ezért bármilyen tanácsnak örülnék!!

2016. szept. 2. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármihez fogna tökéletesen teljesítene... :D Ideje lenne felnőni, a gimi és az egyetem nem egy szint. Meglepődsz majd rajta, hogy mekkora önállóságot, illetve szorgalmat vár el egy-egy szak. Megcsinálni bármit meglehet, azonban tökéletesen teljesíteni már nem mindig, egy bizonyos szeretet/érdeklődés nélkül.


A barátnődnek kéne eldönteni, hogy pontosan mik is azok a dolgok amiket szívesebben tanul, mint a többit. Pl. lehet az egyik tantárgyat elég elolvasnia 1x és már tudja. Közben meg a másikra egy órát is rákell szánni.

Ha megvan, hogy mit szeret arra már könnyebb építkezni.

Írjon le random dolgokat magáról amit tényleg szeret, és az alapján már lehetne szakot is ajánlani.

2016. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fakultációnak a törit meg a bioszt vette fel, bár inkább csak a törit szereti. Egyébként amikor azt mondtam, hogy tökéletesen teljesítene azt úgy is gondoltam. Én is kitűnő vagyok, de ő nálam durvábban csinálja. Konkrétan túlhajtja magát. Ha nem sportol, tanul. Szerintem nyáron is csak azt csinálta. Ezért depressziós. Túlhajtja magát, de valójában nem tudja hova is hajt, mi a célja. Már beszélni se lehet vele erről a témáról, mert az alaphangulata is lehangolt és ideges, ha ez szóba jön, teljesen elkomorul és nem is válaszol, csakhogy ő nem szeret semmit és nem érdekli semmi. Nyáron volt a pályaválasztási intézetben és ott se mondtak neki olyat, ami érdekelné.
2016. szept. 2. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Hagyjon ki akkor egy évet, töltődjön fel, nyissa ki a szemeit, éljen.
2016. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!