Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltsak sulit? (nyolcadikba)

Váltsak sulit? (nyolcadikba)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:Szlovákiai magyar vagyok,és eddig Gútára jártam suliba(most megyek hetedikbe),anyum is itt dolgozott,de most átmegy az újvári magyar gimibe és csak 2napot fog nálunk tanítani.Énis elgondolkoztam azon hogy mennyek-e át az újvári magyar alapsuliba.Mivel nagyon rosszul érzem magam az osztályomba,állandóan piszkál egy csaj(csak 4lány van az osztályomba:1cigány,1k*rv* és annak a csicskája meg én)nincs senki akivel jóba lennék,így a mostani kilencedikbe(igen Szlovákiában 9osztályos az alapsuli)szoktam járni minden szünetben és velük érzem magam jól.De ők az idén ballagnak és akkor senki nem marad nekem akivek tudnák beszélgetni vagy valami.Így eddig úgy áll hogy akkor nyolcadikba átmennék újvárba…de nemtudom…Tényleg nagyon rossz a környezet az osztályomba,mindenki ott szúr hátba mindenkit ahol tud,ezért járok át a „nagyokhoz"ahol rendesek velem,és ígyis kínszenvedés az órákra bemennei nekem az enyémekhez.Viszont az van benne hogy újvárba nyolcadikosként menni át új környezetbe,és attól félek hogy nem fogdnak majd be…viszont itt se jó…szóval tudna nekem ebbe valaki segíteni?

2016. szept. 2. 18:29
 1/3 anonim válasza:

Szia,

Hát, vagy elviseled, de szerintem átmehetsz hozzájuk arra az évre (szerintem).

Ha rossz is lenne, csak egy év...

Szerintem átmehetsz hozzájuk, ha annyira rosszak és nem bírsz ki veluk két évet...


Sot, hogy így jobban belegondolok, inkább menj át! Egyszerubb lesz így mindenkinek!


De a dontés rajtad áll, csak Magyarországon már elkezdodott a suli, siess!!!

2016. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sokat tudsz tanulni akkor menjél.


8évnyi Magyart,Történelmet,Honismeretet meg miegymást kell megtanulnod+ M.o 8.ban van a központi felvételi. Anno amikor kiköltöztünk ausztráliában 3.ban leesett az állam hogy tudtam angolul de mégis nyelvtanban megbuktam. Bocsi a nyelvtani hibákér de elszoktam.

2016. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Újvár az Szlovákiában van…(Nové Zámky)Tehát ugyanaz a a tanterv,meg minden csak másik suli.Csak gimibe akarok Magyarországra menni(de hát ez se 100% biztos,mert koleszbe nemigazán szeretnék menni…,de egyetemre mindenképpen Magyarországra akarok menni)Tehát nem kéne behoznom semmit.Most csak hetedikes vagyok,és ha átmennék is akor is csak nyolcadikba.De egyenlőre úgy áll hogy maradok a mostani sulimba,valahogy ki kell bírnom,mert a tanárok nagyon jók,és a monitorra tőlük kapnám a legjobb felkészítést.Újvárba állítólag még gyengébbek a tanárok mint nálunk…
2016. szept. 6. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!