Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számviteli egyetem,...

Pénzügy-számviteli egyetem, vagy mérlegképes továbbképzés? (ér e ugyanannyit a képesítés, mint a diploma? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felvettek egyetemre, beiratkoztam, felvettem a tárgyaimat, és elbizonytalanodtam kicsit, hogy biztos menne ez az egész nekem. Pénzügy és számviteli okj-s képesítésem megvan, így mehetnék mérlegképes továbbképzésre. Nem olcsó dolog a tandíj, így még az iskola kezdés előtt kilépnék(ha lehet.) igazából a matektól rettegek én nagyon, nem mondom hogy nem megy, mert pár pont híján csúsztam le az ötösről középszinten). Valami vélemény? Tspasztalat, hogy a mérlegépes is ér annyit mint egy diploma?

2016. szept. 3. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Én mérlegképeseket tanítok (adó, pénzügy). Az a tapasztalatom, előbb talál állást egy diploma nélküli, mint egy diplomás. Ha egy tb- vagy bért is csinálsz mellé, két kézzel kapnak utánad.
2016. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A BGE-n a pénzügyi számvitel 1 tantárgyon hasalnak el a mérlegképesek, tehát sokkal nagyobb ismeretanyag a diploma, mint a mérlegképes. A BGE amúgy sem könyvelőket képez, ha könyvelő szeretnél lenni, menj el egy mérlegképes tanfolyamra, és csináld meg azt.

Az pedig nettó hazugság, hogy mérlegképes képesítéssel előbb talál állást, mint egy psz diplomával. [Már csak azért is nettó hazugság, mert a psz diplomával MEGKAPJA a mérlegképes képesítést is...]

2016. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van a másodiknak. Nettó hazugság, amit az első állít. Aki eljut a harmadik év végéig, azoknak a többsége már a szakmai félév alatt megtalálja a végső munkahelyét, aki pedig nem, az a diploma megszerzése után egy hónapon belül a szakmájában megfelelő állást.


Az okj pedig nem ad akkora tudást, mint a diploma. Okj-n megtanítják a főbb tárgyakat (számvitel, adózás, stb.), de a többi olyan tárgy, ami pl hasznos lenne a mérlegképes képzésen is, hogy szerencsétleneket ne hullajtsák ki az első vizsga után (elemzés, teljesítmény elemzés, kontrolling, stb), nem tanítják.

Diplomával bármilyen szakirányba elmehetsz (pénzügy, könyvvizsgálat, adótanácsadás, könyvelés, stb), okj-val csak könyvelni mehetsz.

2017. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan nyomd, bár ha pontszamodnal nem volt fontos az OKJ, es tárgyat sem fogadnak el, akkor az a 2 ev időpocsékolás volt. Matek menni fog ha foglalkozol vele, en 26 pontos Matekot irtam, es ősztől 1 eves osztondijam van.

A lenyeg a szorgalmad es a kitartasod, nem az, h milye voltal gimiben. Sok sikert!

2017. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!