Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazd. Infó, vagy programtervez...

Gazd. Infó, vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Idén tanulok tanulok tovább, melyik karról mit tudtok mondani? A matek melyik karon mennyire erős? (ha esetleg tudjátok konkrétan milyen témakörök jönnek elő, azt is mondjátok meg pls) Melyik egyetemet ajánljátok? A válaszokat előre is köszi :)

2016. szept. 5. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mérnökinformatikus.


Gazdinfóban nyilván a gazdasági/humán tárgy van többségben, proginfón a matek, meg az elmélet, mérnökinfón meg hardverek is, plusz kicsi fizika. Persze az anyag 3/4-e mindhármon ugyan az. Hogy melyik képzettséggel hol lehet elhelyezkedni, arról találsz egy hosszú listát a felvi.hu-n a szakok leírásánál.

2016. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen néztem azt is, hogy felkapott és nagyon keresett szak, de azt is láttam, hogy ott van fizika, és a fizikával sose voltam kibékülve. Azrról tudsz valamit esetleg hogy milyen a fizika ott? (gondolom nem az v=s/t szint)
2016. szept. 5. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Prog.infó.
2016. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A legböszmébb Feri ***** válasza:

A gazdaságinformatika és a programtervezés / programozás az információs technológia két igencsak különböző szakterülete...

Mi érdekel? Progterven egyébként több és elvontabb a matek.

2016. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi érdekel? Hát műszaki suliba jártam, gépészet szakmacsoportra, CNC programozás, plc egyebek. De ez annyira nem fogott meg, nem szívesen dolgoznék ebbe, viszont cnc keltette fel az érdeklődésenet a "rendes" programozás iránt, el is kezdtem pythont tanulni, és ez már jobban tetszett. Előtte a tervem vagy gépészmérnöki vagy műszaki manager volt, attól függően, hogy sikerül a matekom (inkább az mm re hajlottam, mivel a fizikát annyira nem kedvelem, de azért elboldogulok vele), de mostmár inkább az informatika érdekel, és mindenképp arra mennék tovább.
2016. szept. 6. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!