Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ott hagyjam az egyetemet vagy...

Ott hagyjam az egyetemet vagy csináljam most már végig?

Figyelt kérdés

A BME-n vegyészmérnöknek tanulok, most tartok a 3. félévemnél. az előző 2 félévben minden tárgyat megcsináltam, 4.2 körüli átlaggal mindkettőt, de nem érzem jól magam. Lányként nem is biztos, hogy ez a megfelelő szakma számomra.A laborokon kifejezetten bénának érzem magam, valahogy nem találom itt a helyem, nyügnek élem meg az órákat, a zh-kat, a vizsgákat.

Viszont államin vagyok, ha itt hagyom, akkor vissza kell fizetnem már jelentős mennyiségű pénzt a szerződés szerint. Döntenem kéne.

Vélemény?


2016. szept. 7. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy éven belül új szakot kezdesz, akkor úgy tudom, nem kell fizetned, de ezt neked kell jobban tudnod, én régen voltam már egyetemista.

Másodévben azért már eléggé jól bele lehet látni, hogy mit lehet az adott szakból kihozni, még akkor is, ha sok még az alapozó tárgy.

Én annak idején az első év végén kezdtem azt érezni, amit te: azt mondtam, rápihenek a nyáron, és adok a szaknak még egy esélyt, viszont a 3. szemeszter sem tetszett, ezért szakot váltottam, és nekem bejött. Én még eljárnék október közepéig, ha okt 15-ig kiiratkozol, akkor nem veszed el az államilag támogatott féléved. DE legyen elképzelésed / célod, hogy mihez fogsz kezdeni!

2016. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez az október 15. hol van leírva?
2016. szept. 7. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mit mondhatnék én is oda járok (Msc-re), de én nagyon kedvelem. A Bsc is itt végeztem, de nagyon nehezen haladtam vele, viszont mindig volt a folytatáshoz motivációm. Most mesterképzés nekem sokkal jobban megy, már kialakult egyfajta érdeklődési irányom.

A 4,2 átlag szerintem kifejetten jó. A nem lányoknak valót sem tudom értelmezni, mert a hallgatók többsége (55-60 %-a) lány. A labormunka is csak pár szakterületen dominál. Szerintem van jövője a szakmának, és a képzés is színvonalas. Persze, ha nem tetszik, akkor menni kell ezt elismerem.

2016. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja amúgy ilyen technikai részleteket lásd itt:

[link]

Ha újra felvételizel valahová és ott időben diplomát szerzel, akkor nincs visszafizetési kötelettség. 2 állami féléved viszont már elment. Ha október 15-ig nem iratkozol ki (vagy passziváltatsz), akkor már 3 állami félévet ment el.

2016. szept. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!