Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a biztosítás...

Mi a véleményetek a biztosítási és pénzügyi matematika szakról? Sokkal nehezebb, mint a pénzügy?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment szakos vagyok a BME-n. Nagyon érdekel a pénzügy, a projektfeladataimat vállalati pénzügyekből csináltam. (Nincsenek nálunk ezen a szakon specializációk, hanem 3 féléven át van projektfeladat és így lehet elmélyülni egy témában/területen.)


Nemsokára mesterképzést kell választanom, jelenleg ez a kettő tűnik szimpatikusnak: a 'pénzügy' és a 'biztosítási és pénzügyi matematika'.


A pénzügyre gondolom nem olyan nehéz bekerülni, elég nagyok a keretszámok és teljes kreditérték beszámítással elfogadják a GM alapszakomat.


A biztosítási és pénzügyi matematika viszont már más tészta, oda nagyon kevés embert vesznek fel és kellene felvennem plusz tantárgyakat, mert csak a gazd-pénzügy mat elemző, alkalmazott közgazdaságtan, pénzügy-számvitel és matematika Bsc-ket fogadják el teljesen.


Hallotam olyat is, hogy a biztosítási és pénzügyi matematika a létező legnehezebb gazdasági Msc.. ez mennyire igaz? Kvantitatív pénzügyek és aktuárius specializáció közül lehet választani. A kettő közül inkább az aktuáriust választanám.


Pénzügyön van vállalati pénzügyek, befektetéselemző és monetáris és közpénzügyek spec. Elsőt vagy a harmadikat választanám.



Segítsetek légyszi :(



2016. szept. 9. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
48%
Ha a statisztika megy, semmi akadálya a biztosításinak. Viszont ha megnézted, elég kevés embert vesznek fel a képzésre, tehát más formájú, gyakorlatiasabb formában kell elképzelni. Cserébe sokakat megkörnyékeznek a biztosító cégek, s csak ezen a szűk területen tudsz majd elhelyezkedni.
2016. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!