Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium után mit választhato...

Gimnázium után mit választhatok, ha nem kívánok továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, idén érettségizek. Egy elég komoly gimnáziumba járok, körülöttem mindenkinek olyan tervei vannak, hogy politikusok lesznek, ilyen-olyan biológusok, orvosok, jogászok, stb... viszont én nekem már elegem van, és nem akarok beleőrülni a tanulásba, szóval úgy gondoltam, hogy leérettségizek, és felhagyok az ötlettel, hogy egyetemre megyek..


Szerintetek gáz, ha érettségi után nem megyek továbbtanulni, hanem más irányba fordulok?

Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen esélyeim vannak azokhoz képest akik valamilyen szakon végeztek szakiskolában vagy szakközépben?


Egyébként 5-ös tanuló vagyok, de sokkal több munkával értem ezt el, mint a többiek, mivel nagyon gyorsan elfelejtem az adott anyagot, és tényleg, ha egyetemen folytatnám a tanulást beleőrülnék.



2016. szept. 9. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozhatsz, megpróbálhatsz munkát keresni, vagy elvégezhetsz egy szakmát adó képzést (van ahol indítanak ilyeneket ingyen, van ahol fizetős). Esetleg keresel valakit aki eltart :).
2016. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Dolgozhatsz gyárban güri munkát potom pénzért. Esetleg lehetsz árufeltöltő, kínaikban eladó. Vállalkozás indítás? Kell hozzá jó kis alaptőke. Pénzed van hozzá? De most komolyan, ma már egy titkárnőnek is kell diploma.

Oké , megértem, nem akarsz egyetemre menni meg fősulira. De azért szerintem legalább egy okj-ben nem ártana gondolkodnod. Abba még nem haltak bele. Vagy akár kettőben, ha így akarsz elhelyezkedni. Emellett elkezdhetsz nyelveket tanulni, legalább egyet normálisan, de mivel nincs semmid, akár már inkább kettőt.

Nem hiszem, hogy bele kellene őrülnöd a tanulásba egy szakképzésben, ha eddig ötös voltál. Oké, nehezebben tanulós vagy, azok alapján hogy el felejted a tudásod pedig magolós is. De nem muszáj ám ötösnek lenni. Én is így jöttem el középsuliból egyetemre. Ha bírom, megcsinálom. Ennyi. Nekem az is jó, ha nem leszek a legjobbak között.

Ezzel most nem az egyetemre akarlak rábeszélni, hanem, hogy basszus tanulj valamit, amíg még megteheted. Ne akard sehonnaiként leélni az életed. Vagy ezt akarod? A nincstelenséget?

Vagy menj ki egy kis időre külföldre mondjuk au-pairként (babysitter), nekem egyes osztálytársaim ezt tették. Igaz, hogy csak azért, hogy világot lássanak, aztán majd tanulnak valamit egyetemen is ha haza jöttek.

Vagy akár vannak csereprogramok is külföldre, csak találd fel és meg magad.

Ne szard el az életed.

2016. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem szólónak. Én is OKJ-t csináltam idén, és ott a tanár mondta, hogy már a lenti irodába is csak diplomásokat vesznek fel. :D Szerencsére engem idén felvettek az egyetemre... :D (mázli)

Lusta vagy tanulni, de pár év múlva tuti megbánnád.

Ha nem szeretnél tanulni mindenképp végezz el egy OKJ-t. Én egy év alatt ott kb ki se nyitottam a könyvet és nem is tanultam, de csak négyeseket és ötösöket kaptam.

2016. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy OKJ - t vagy felsőoktatási szakképzést. Mellette dolgozhatsz is ha szeretnél, akkor estire jelentkezel és kevesebbet kell bejárnod. Elhiszem hogy szívás, de manapság egyre képzettebbek az emberek, jó ha van valami extrád, amit fel tudsz mutatni. Hidd el, az életedet mentheti meg. Én estire járok gimibe és olyan hülyék is leérettségiznek, hogy borzalom. :( És egyre több lesz, egyre csúszik feljebb a léc. Kell valami, amivel kitűnhetsz, különben könnyen egy gyárban találod magadat a 8 osztályt végzettek között.
2016. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
OKJ (pl. gépgyártástechnológiai technikus)
2016. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat. Az egyetemmel azért nem akarok foglalkozni, mert humán tagozaton vagyok, onnan csak jogra tudok továbbmenni, ami nem is érdekel, meg elhelyezkedni is nehéz vele.

De mivel nagyon sokan azt mondjátok, hogy vagy ez, vagy a gyári munka, muszáj lesz megpróbálnom..

2016. szept. 11. 12:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Már írtuk, OKJ, így sokkal többet érsz.
2016. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Én is humán típusú vagyok és joghallgató leszek. (holnap lesz az első napom)

Szerintem ez hülyeség, hogy nehéz vele elhelyezkedni. Ennyi erővel szinte az összes diplomával nehéz. Ez csak tőled függ, hogy mennyire vagy talpraesett. :)

2016. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Mindenre azt mondják hogy nem lehet vele elhelyezkedni. Szerintem meg csak olyat kellene választani, ami közel áll hozzánk. Sokan ott rontják el, hogy "majd lesz valami" meg "diplomával biztosítva lesz az életem" gondolatokkal vágnak bele és nem elhivatottságból. Én is képes vagyok 5 - ös matekra, de nincs hozzá akkora érzékem és elhivatottságom mint a nyelvekhez, ezért sosem kezdenék matekos dologba. az első nehézségnél elkezdenék hanyatlani. Csak egy kis önismeret kellene és józan ész, sokan megkímélnék magukat a pofára eséstől. A diploma nem érvényesítődik magától. Ha munkát - főleg ha jó munkát - akarsz, 200% - ban oda kell tenned magadat, mindegy hogy milyen végzettséged van. Ennyi a titok.


Nem kell egyetemre menned, hidd el, sokan OKJ - vel többre mennek, mert jobban érdekli őket, szorgalmasak és jobban értenek hozzá, mint némelyik diplomás a saját területéhez. :) Nem ezen múlik, de papírod legyen valamiről, mert az érettségi önmagában egyre üresebb.

2016. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Mivel már egyre könnyebb bekerülni az egyetemre több a diplomás ember. Ennek következtében sok diplomás közt egy OKJ-val kisebb az esélyed. :D Bocsi, de ez van. :D Jöhetnek a negatív értékelések. :D
2016. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!