Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz hogy tolmács...

Mi kell ahhoz hogy tolmács lehessek?

Figyelt kérdés
Sokáig gondolkodtam mit csináljak gimi után, és rájöttem hogy csak nyelvben vagyok tehetséges igazán.Van egy B2 angol nyelvvizsgám.Tudom hogy nem sok de legalább valami. Utolsó éves vagyok. Nekem Szeged lenne jó, de nem igazán tudok sokat a témáról. Valaki tudna adni tippeket? Mit érdemes csinálnom? Milyen a szakma? Van-e állami? Milyenek a ponthatárok?

2016. szept. 10. 09:40
 1/3 anonim válasza:
bölcsésztudományi kar. utána mesterképzésen tolmács. szerintem így a legegyszerűbb. de lehet van valami okj-s is mint tolmács de nem vagyok benne biztos utána kell nézni:)
2016. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne ilyesmi, de nagyon sokat kell hozzá tanulni. Szerintem alsó hangon 6 év egyetemen. Pont most szemeltem ki viszont egy felsőoktatási szakképzést a Széchenyi István Egyetemen és ezzel a végzettséggel már HASONLÓ munkaköröket is betölthetsz. Lehetsz idegenvezető mondjuk.


[link]

2016. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bölcsész karon belüle egy nyelvszak és amikor elkezded tanulni egyetemen a nyelvszakot akkor lehet specializációt választani, hogy mondjuk tolmács akarsz lenni
2016. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!