Orvos legyek vagy tanár?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben felvételizni fogok az egyetemre és orvosiban illetve tanáriban gondolkodom. Járok emelt bioszra és kémiára is, de egyszerűen nem tudok az orvosi és a tanári között dönteni. Eddig az orvosi felé hajlottam ,mert anyukám nagyon durván próbál lebeszélni a tanári pályáról és nagyon azt akarja, hogy orvos legyek meg hát engem is érdekel a gyógyítás. Viszont a tanítás is nagyon. Szeretem az iskolai légkört és nagyon szeretek emberekkel foglalkozni (ez az ami főképp hajt). Nagy családot akarok, ami óta az eszemet tudom és ez talán a tanári mellett lehetségesebb, viszont belém lett oltva, hogy az én eszemmel orvosnak vagy effélének kell lennem, mert ez a kötelességem és már nem látok tisztán.

2016. szept. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tanár
2016. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell dönteni.

Annak idején én is hasonló dilemmában voltam - rövid ideig...:-) Tudtam magamról, hogy nagyon hamar megunnám, ha évről évre gyakorlatilag ugyanazt az anyagot kéne a zéróról elmagyaráznom, ráadásul irritálnak a nehézfejűek. Egy-két gyereknek szívesen magyarázok, anno barátilag korrepetáltam pár osztálytársamat (főleg matekból), a sajátjaimnak is mindig tudtam segíteni - az infót kivéve - bármiben, de egész osztálynyinak nehéz úgy átadni, hogy a gyengék is értsék, de a jók se unják halálra magukat.

Úgyhogy én végül orvosnak mentem, és jól döntöttem, szerintem válaszd azt, ami nemcsak a szívedhez áll közel, hanem a személyiségednek is megfelel.

2016. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Csak rajtad áll. Hiába mond 99 ember mást, ha téged az nem érdekel. Akkor belefásulsz, nem leszel jó szakember. Legyen előtted intő példaként, hányan mennek egyetemre úgy, hogy majd lesz valami, hogy tök jó, majd ezzel csak érek valamit, közben nincs meg bennük a szikra... Aztán meg nyögik az egyetemet vagy épp majd később nem boldogulnak. És megy a sírás. Hogy mihez van tehetséged meg kedved, az nagyon - nagyon sokat számít. Én személy szerint nem lennék tanár. Sok a munka, kevés a fizetés. Orvosként kereshetsz jól ha jó szakember vagy és tudsz indítani esetleg magánvállalkozást is.
2016. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja és ha még megjegyezhetek valamit, erre felénk horroráron vannak a fogorvosok pl. Szerintem azzal lehet jól keresni. :-D
2016. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass másokra, úgy dönts ahogy jónak látod, hiszen évtizedeken keresztül kell majd azt csinálnod, amit most választassz!:)

Ja és még egy dolog..Ne éljen benned az a tévképzet, hogy a tanároknak mennyi idejük van a családra, mert sokkal többet dolgoznak, mint hinnéd..

2016. szept. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én biológia/kémia tanárom mesélte, hogy ő orvosira szeretett volna menni, de a tanárja rábeszélte a tanári pályára. Megbánta.
2016. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként taníthatsz is. Ha vidéki kórházba mész, akkor is oda fog tévedni évente néhány hallgató gyakorlatra, aki baromira fogja élvezni, ha valaki foglalkozik vele.

Klinikákon meg akár gyakorlatokat, később, ha esetleg "nagyobb" ember leszel, előadásokat is tarthatsz.

2016. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Arról nem is beszélve, hogy már egyetemen is kipróbálhatod magad demonstrátorként (ha felvesznek persze).
2016. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!