Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A sportújságírás területén...

A sportújságírás területén szeretnék dolgozni. A Média- és Kommunikáció szak a legjobb választás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, jelenleg egy elég erős gimnáziumba járok, ez a 3 évem. Stabil 4,78-as átlagom volt az előző év végén, csak a reál tárgyak okoztak fejtörést. A humán tárgyakból mindig is jó voltam, az angol pedig messze a kedvencem. Van már egy középfokú nyelvvizsgám, idén megyek felsőfokra is. Kiskorom óta sportriporter, vagy sportújságíró szeretnék lenni. Egy-két sport kivételével mindet imádom, és eléggé tájékozott is vagyok bennük. Elég jól tudok beszélni is. Utolsó két évemre fogok a gimiben humánra szakosodni. A kérdésem tehát az lenne, hogy utána, az egyetemen/főiskolán a média- és kommunikáció szak a legjobb választás? Ha azt elvégzem, milyen lehetőségeim lesznek? Jobban megérné külföldön továbbtanulni? Olyasmi ember szeretnék lenni, mint Bobák Róbert vagy Szujó Zoltán.

17/F



2016. szept. 11. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz is mellette valamit profi szinten, akkor jobbak a lehetőségeid. De ez alapvetően sajnos egy ismertség-alapú szakma - rengetegen szereznek ilyen diplomát, mégis csak kiválasztott kevesek helyezkednek el a területen.
2016. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg profin semmit sem csinálok - nincs időm a tanulás mellett. De hobbi szinten eléggé sok mindent csinálok.
2016. szept. 11. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem jár ilyen szakra ismerősöm, hát kíváncsi leszek hogy mit talál majd. Szerintem ha szerencséje van, lesz a családjának ismeretsége, de egyébként olyan marha sok jó lehetőség nincs. :( Nem épp veszélytelen belevágni. Tipikusan az a szak, amibe akkor vágj bele, ha van használható B terved. Na meg ugye újságírási és ehhez kapcsolódó feladatokat nem csak ilyen végzettséggel lehet ellátni, így még inkább szűkül a kör.
2016. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!