Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz az, hogyha már van egy...

Igaz az, hogyha már van egy OKJ-s bizonyítványom, akkor a következőt nem kezdhetem el nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Elkezdheted nappalin de csak egyet fizet az allam. A masodikat mar neked kell fizetni.
2016. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ebbe csöppentem bele én is,nagy átverés ahogy reklámozzák és még az iskolák se tudják mi a frász van.


2. nappalin nem végezhető el sehogyse csak ha hátrányos helyzetű vagy. (Valami betegség,mozgássérült,szülök meghaltak stb.)

Csak estin lehet állami suliban végezni. Persze akadnak nem állami sulik amik nappalin is tanítának pl Számalk pesten,de egy ótvar az a hely. :D

2016. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
51%
El lehet végezni két nappalit ingyen. Nekem sikerült. Nemrég vezették be,csak korhoz van kötve ha minden igaz,21 éves kor alatt kel elkezdeni. Kettőt fizet az állam nappalin.
2016. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Az OKJ már kifutott, szakmajegyzék van.


2. Nem attól függ a nappali, hogy van-e már szakmád, hanem az életkorodtól. Ha most végeztél, akkor még egy nappali simán belefér.


3. Az érettségire felkészítés viszont szakma után már nem megy nappalin, életkortól függetlenül.


4. A második szakmád esetén akkor sem kapsz ösztöndíjat, ha nappalin végzed. A harmadik szakmádnál pedig még a képzés önköltségét is fizetned kell.

2023. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!