Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kerülhetek be s Semmelw...

Hogyan kerülhetek be s Semmelweis egyetem ÁOK-ra külföldi ként?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, és Magyarországra szeretnék menni továbbtanulni. Tudom, hogy két emelt érettségi kell (biologia-kemia), mar el is kezdtem a felkészülést, és magántanárhoz is járok. Azonban amit még nem tudom, hogy hol kell bejelentkezni az érettségire? Valamelyik magyarországi gimnáziumba, ahol szeretnék érettségizni, vagy pedig az oktatásügyi minisztériumba és ők mondják meg, hogy hova kell mennem?

És mi a helyzet a többi tantárgyal? Ugye ez esetben az én érettségi tantárgyaimat nézik majd, nem kell meg a többiből is leéretségizni!?

Ugyan is én matekból, töriből nem fom, magyarországon pedig ez alap! Ha jó tudom!

Mi a teendő az én helyzetemben?

Valaki légyszi elmagyarázza, hogy mik a szükséges eljárások?

Köszi szépen!



2016. szept. 17. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy valamelyik magyarországi gimiben jelentkezel, vagy a kormányhivatalban, és akkor ők kijelölnek neked egy vagy több sulit. Én utóbbit javaslom.

Nem szükséges érettségizned sem matekból, sem töriből.

2016. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2016. szept. 17. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg megkérdezhetem hova jársz magántanárhoz?
2016. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!