Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan hozhatom össze a 432...

Hogyan hozhatom össze a 432 pontot?

Figyelt kérdés

Hogy csináljam szerintetek?

Sziasztok!

Idén érettségiztem egy gimnáziumban.Úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet egyrészt mivel így hétvégente tudok dolgozni az egyik szomszéd faluban és tudok itthon segíteni anyumnak és magamnak is elrakok pénzt jövőre.Másrészt pedig mert nem tudtam igazán hogy mi lenne nekem a legalkalmasabb szak.

Így mivel nagyon nem tudtam mit kellene csinálnom és lelkileg idegileg kivoltam sajnos nem is készültem az érettségikre, amit már így utólag megbántam de ennek ellenére szeretnék jövőre mostani terveim szerint a Corvinusra, turizmus és vendéglátás szakra jelentkezni és hát ugye felvételt nyerni.


Az érettségi százalékaim a következők: magyar:56% matek:30% angol:85% biológia:70% töri:62 Na ezek lettek középszinten az eredményeim.Sajnos :/

Nincs nyelvvizsgám még,viszont arra most kezdtem el a felkészülést angolból.4 évig tanultam spanyolt amit inkább úgy mondanék hogy csak 2 évig tanultunk mivel a tanárom csak pár versenyre és érettségire felkészülő csoporttársammal foglalkozott, nekünk többieknek pedig lyukas óráink voltak, és ez így ment folyamatosan 2 évig de leginkább az utolsó évben, és néha íratott dolgozatot.


De a lényegre térve a biológiám mint választott 5. tantárgyam nem lett valami erős de nem tudom hogy például fel tudnék e készülni spanyolból középre vagy emeltre egy nagyon jó százalékot megírva belőle és esetleg a jövő nyáron egy másik nyelvvizsgával gazdagodva az angollal egyetemben. Szerintetek?

Angolból lehet kellene egy emelt szintű érettségit tennem, és szintén töriből is.Viszont mind a kettőből szívesen elmennék tanfolyamra. Magyarból nem szeretném újra csinálni az érettségit, nem vagyok megelégedve az eredményemmel mert négyes lett az írásbeli részem csak a tanárom annyira szívtelen volt velünk szóbelin,hogy nagyon lehúzta az egész osztályom százalékát.Matekból szívesebben írnám újra az érettségit mivel arra tényleg egyáltalán nem készültem csak az érettségi előtti hetekben és azt hiszem hogy kellő szorgalommal el lehetne érni abból is jó eredményt.

Az idei ponthatárokat néztem a napokban, és megnéztem hogy a Corvinus tur-vendéglátás szakán az államira 432 pont kellett fizetősön pedig magasabb (438p).De nyilván én nem szeretnék fizetősre menni és azáltal rátámaszkodni anyumékra. Nem tudom hogy mit tegyek?! Hogy lehetnének a legjobbak az érettségijeim?

ahogy számoltam : Töri emeltemnek kb 80 és 90 százalék közöttinek kellene lennie de nem is tudom jhogy kellene hozzéfognom a felkészüléshez. Az angol emeltemnek is kb 80asnak és matekból is 80 meg biosz 70 helyett is jobb lenne magasabb százalék.


Engem egyébként nagyon érdekel a belsőépítészet, és a lakberendezés viszont tudom hogy nem nagyon lehet vele elhelyezkedni ezért gondoltam hogy okj.sen is elvégezhetném majd pár év múlva, mert a szakokra amik pl a Moholy vagy Kommunikációs egyetemen vannak azokra nagyon nehéz bekerülni. Építészmérnökre meg hát nem tudom matek lehet nem menne :/


2016. szept. 21. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A corvinus egyenes út a mcdonalds ba, kár érte ennyit számolni
2016. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami esetedben szóba jöhet, mint felvételi tárgyak, az a matek, töri és egy idegen nyelv. Mivel nem lettek épp kiemelkedőek az eredmények, ezért nem kell mindenből újraérettségizned, sokkal egyszerűbb a duplázós módszerrel, amikor 2 érettségi eredményéből is számolhatják a pontjaidat.

Namármost, ha a matek középszint 30% lett, meg az írásodból látszik, hogy bizonytalan vagy vele kapcsolatban, ezért hagyd a fenébe (legalábbis az érettségit belőle, de a szakhoz azért szükséged lehet rá, például a statisztikáról ódákat zengenek..).

Marad tehát a töri és az angol.

Amennyiben az angol emelt szintű érettségin legalább 60%-os eredményt érsz el, kapsz egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt, így nem muszáj külön nyelvvizsgára is menned. Viszont, így ha az emelt szintért járó +50 pontot megkapod, a nyelvvizsgáért már nem fogsz kapni, és így máris ott tartunk, hogy 450 pontból kellene legalább 432 körüli pontot elérni, ami azért necces.

Töri emelt így szerintem alap.

A kérdés, hogy van-e kapacitásod két emelt szintre felkészülni munka mellett is. Angolból jó eséllyel sikerül, mert jók az alapjaid, törit annyira nem ismerem.

De tegyük fel, hogy a két emelt szint menne, így a maximális 500 pontból kellene elérned legalább 432-t. Így a pluszpontjaid maximalizálva vannak, tehát a két érettségid százalékos eredményeinek összegének duplája 332 kell legyen.

Például, 85% emelt töri és 85% emelt angol 340 pontot érne.


Az megint más kérdés, hogy a szakkal mik a terveid. Belsőépítészet OKJ-t felejtsd el szerintem, az építészmérnökit meg aztán főleg, ilyen matekkal esélytelen, és akkor még a fizikáról nem is beszéltünk. :-)

2016. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A legböszmébb Feri ***** válasza:

"A corvinus egyenes út a mcdonalds ba"


<Matolcsy György likes this :D>

2016. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak két érettségi felvételi tárgyból tudsz javítani. És ha nem emeltezel, akkor nem érheted el a pontokat, vagy ha az emelted átlagosan nem lesz legalább 83%. És ahogy írták, ha kettőből emeltezel, akkor már nem kapsz semmilyen nyelvvizsgáért többletpontot, mert max 100 többletpontod lehet. Ha nem emltezel kettőből , és nem angolból emeltezel, hanem mondjuk töriből vagy matekból, akkor egy felsőfokú nyelvvizsga kellene a felvételi ponthoz. Tehát két emelt fog kelleni mindenképpen.

De az se gáz, ha költségtérítésesre jön csak össze a pontod és a BGE-re mész, ami nagyon jó, és kevesebb a féléves díj, már ha a képzési díj sok lenne a Corvinuson, mert egyébként jó a Corvinus is. Esetleg mellette dolgozol. Lehet.

2016. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!