Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a (PTE ÁJK)...

Mi a véleményetek a (PTE ÁJK) pécsi tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karáról? Milyen a légköre? Mennyit ér az ott szerzett diploma? Bekerülési Nehézségek? Esetleges viszonyítás a Budapesti Jogi egyetemekhez,

Figyelt kérdés
Néztem a felvételi pontjait ennek a karnak és szerintem nem valami sok, sokkal kevesebb mint egy Nevesebb Budapesti jogi kar esetében, pedig a Pécsi egyetemről nagy százalékban csak jó dolgokat olvastam de valahogy keveslem azt a kb 280 pontot amivel oda be lehet kerülni mert azért jognál a jobb egyetemek felviszik szépen a ponthatárokat pl: a Károli Gáspár Jogi egyetem ott is E.körül vannak a pontok és arról sok rosszat és lekicsinyítést hallottam, De persze az hogy milyen egy egyetem nem feltétlenül a ponthatártól függő dolog! :) Személyes tapasztalatok érdekelnének leginkább de akármit meghallgatok ami valamennyire is a Témához kapcsolódhat :D

2016. szept. 24. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Az megvan, hogy a ponthatárt nem az egyetemek döntik el, hanem a jelentkezőktől függ?

Kevesen jelentkeznek Pécsre önkötségesre, nem olyan nagy az egyetem vonzáskörzete, mint a Budapesté, ezért ilyen alacsony a ponthatár...

Nem tuják feltöltlteni a keretszámot.

Ez semmilyen összefüggésben nincs a tanítás színvonalával és a diploma értékével sem.


Úgy gondolom, hogy amíg ezt a kérdést fel kellett tenned és ilyen formában, addig nem neked való a jogi egyetem.


Nem megbántani akarlak, hanem csak tanácsként mondom. Tájékozódj kicsit, mielőtt kérdezel.


felvi.hu-n le van írva, hogy hogy lehet kiszámolni a pontokat, mi alapján húzzák a ponthatárt, stb.

2016. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a Pécsi egyetem. Én is nézegettem azt a sulit, bár végül inkább Pázmány jogi karára mentem.

A pontok nem azt mutatják meg, hogy jó-e vagy sem. :) Az a jelentkezőktől függ. Teljesen igaza van az első hozzászólónak. :)

2016. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
19%
dik more de a hallgatói kiválóságot rohadt jól mutatja, ami azért az egyetemre is kivetíthető bizonyos fokig....
2017. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!