Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen különbségek vannak a...

Milyen különbségek vannak a Corvinus és a Miskolci Egyetem Gazdaságinformatikus képzése között?

Figyelt kérdés
Nyilván a Corvinusra nehezebb bekerülni, de ezen felül az oktatás szempontjából (nehézség stb..) mik a különbségek? Esetleg később befolyásolható tényező lehet álláskeresésnél? Akik oda járnak/jártak, mi a véleményük a szakról? Aki már elvégezte könnyen talált munkát?

2016. szept. 27. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Corvinuson nagyobb a követelmény, emellett számos munkaadó is nézi, hogy hol is diplomáztál.

Azonban sokszor már gyakorlat is van az állásinterjún, így eléggé sokat számít a saját kompetencia.

Persze összefüggésben van a nagyobb követelménnyel, hiszen ha többet várnak el, többet is kell teljesítened a bentmaradáshoz.

Oktatás szempontjából amúgy tematikákat tudsz nézni, láthatod a tantárgyakat, markmyprofessoron lecsekkolhatod a tanárokat(nem mindig igaz amit írnak), és kb. ennyi.

Magával a szakkal nem éppen a legkönnyebb munkát kapni, hiszen nem is közgazdász, de nem is mérnökinfó vagy programtervező.

Ennek ellenére 1-2 nyelvvel még hatásos is lehet. Persze ugródeszkának is jó, hogy lásd mi is érdekel valójában. Az infó, vagy maga a közgazdaság. MSC-vel még szakosohatsz is.

2016. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez talán segít:

[link]


Corvinuson a gazdinfó operatív tantervét itt találod, itt vannak felsorolva a tárgyak :)

2016. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legnagyobb különbség, hogy a Miskolc műszaki a Corvinus meg gazdasági egyetem. Például nem valószínű, hogy a Corvinuson foglalkoznak robotikával, mesterséges intelligenciával(ezt Miskolcon egy gazdinfós is tanulja).

A Corvinuson külön számon kérik az elméleti és gyakorlati dolgokat, ezt Miskolcon egybe megteszik. Igazából tanára válogatja tudom, hogy mint két egyetemnek meg vannak a maga buktató tárgyai, ami keveseknek sikerül elsőre.


Munka terén egyértelmű, hogy Budapesten sokkal több lehetőség van, mint Miskolcon, akár már egyetemi tanulmányok ideje alatt megkezdett munkavégzéssel kapcsolatban is. Az elvégzést követő álláskeresésnél valójában az irány fog számítani, hiszen nem valószínű, hogy informatikai cégnél magasabban rangsorolják a Corvinust, mint Miskolcot. Gazdasági terület esetén valószínűleg így van. Informatikai cégek viszont sokszor nem igazán foglalkoznak azzal, hogy hol végeztél, hanem a tényleges tudást mérik le egy interjún.


Miskolcon talán könnyebben ki lehet használni az egyéb lehetőségeket, mint például Erasmus vagy AIESEC stb.

2016. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jártam mind a kettőre. Miskolcon sokkal több a programozás és műszakibb az egész. Cserébe minden másban sokkal jobb a BCE. Egyetem alatti munka, számonkérések, tananyag frissessége, gyakorlatiasság, csoporttársak színvonala.
2016. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!