Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DLSBsek! Mesélnétek nekem...

DLSBsek! Mesélnétek nekem egy kicsit az iskola hangulatáról, a tanárokról, a követelményekről, mennyit tanultok, a koleszról?

Figyelt kérdés

Most 8-as vagyok és iskolák után nézelődök. Az angol nyelvet nagyon szeretem, ezért tetszett meg ez az iskola.

7. év végén kitűnő lettem, valószínűleg idén félévkor is az leszek. Szerintetek van-e esélyem bekerülni?



2016. szept. 27. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Persze, hogy van esélyed, egy közepesen jó felvételivel mindenképp.

Jelöld meg, csak ajánlani tudom.

Nem tudok sokat írni tapasztalatból, mert 1 hónapja van ugye suli, és nulladikos vagyok.

A hangulat jó, vagy nem tudom, az egész iskola olyan, mint egy pályaudvar. :D

A tanárok közül nem olyan sok tanít minket, 6 angoltanár, 1 magyar, 1 matek, 1 tesi. De az évfolyam többi tagját pedig mások tanítják. Tehát ez változó, van jó is, kevésbé jó. Van egy-két tanár, akiket nem bírok, a magyar egyenesen borzalmas - nekünk. De az angolt imádom, főleg a csopvezünket, szerencsénk van vele. :) Egyébiránt nagyon toleráns mindenki, nem nyomnak el, és mindenkinek lehet véleménye. Nincs kiközösítés, tényleg mindenki pozitívan áll a másikhoz. A tanárokkal pedig tényleg tudunk beszélni a problémáinkról például, meghallgatnak, és segítőkészek. Órákon általában jó a hangulat, főleg angolokon.

A követelmények... 3 vizsgahét van egy évben, mindegyik vizsgára ki kell olvasni egy szinte szabadon választott angol könyvet, egyelőre ennyit tudok. Év végére elvileg B2-es szinten leszünk, de tudtommal nem kötelező még a nyelvvizsga. A tanulás mennyisége attól függ, milyen általánosból jöttél, és hogy tanultál-e eddig angolt. És amúgy is változó. Van, hogy sok a házi, és sokat kell tanulni, de egyszer volt eddig csak, hogy 3 órát ültem a füzeteim fölött. Mondjuk én tanultam már pár évig angolt, és nyelvvizsgám is van, de ez csak a szavak tanulása szempontjából lényeges. Az anyagot előről kezdtük, és nagyon érthető magyarázatokat kapunk. Minden pénteken Progress van, ami olyasmi, mint egy témazáró, és két jegyet ér. De nem kell tőle félni, szinte olyan, mint egy sima feladatlap bármelyik órán. Sok lapot kapunk egyébként, a tankönyvek tartalmasak, színesek, a tanárok türelmesek... Kevés ilyen diákbarát suliba tettem be a lábam, az biztos. Patrónusrendszer is van, ami nagyon jó, mondjuk eddig nem igazán vettem "hasznát".

Nem vagyok kolis, nem vettek fel sajnos. De sokat vagyok bent. A többiek szeretnek ott lenni, összetartó a közösség. Van 2 kötelező szilencium, ott eredetileg tanulnak, napi 3 étkezés biztosított... A körülmények jók, a szobát szabadon lehet rendezgetni, 4-esével vannak egyébként. A fiúk kevesebben kicsit, mert több a hely. A szobák tisztaságát, rendet, ilyesmit naponta pontozzák, szerdán van nagytakarítás. Az első sziló fél 5-kor kezdődik, addig van kimenő, és a bejárósok addig maradhatnak, szóval tovább nem tudom.

Kérdezz nyugodtan amúgy, de mondom, még csak nulla vagyok. :D

Eddig csak ajánlani tudom, nagyon szeretem, pedig úgy jöttem ide, hogy nem ismertem senkit. Nagyon nagyon jó. És sok program van. Például holnap ilyen egészségnapszerű lesz, rövidített órák, aztán előadások, meg közben lesz valami kajakészítés. És negyed órával előbb végzünk, elérem a buszomat. :)

Ja egyébként a menza is meglepően jó.

2016. szept. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
előző ki vagy? adlak
2016. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert? Nem mindegy? :D
2016. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én már végeztem pár éve, nagyon szerettem oda járni. Ettől függetlenül lehet így utólag Lovassy matekra mennék, mert az angolt szerintem manapság elég könnyű felszedni kéttannyelvű nélkül is - bár tény, hogy jobban beszélem a nyelvet mint bárki akit ismerek egyetemen. Alapvetően az ország bármelyik egyetemére bekerülhetsz DLSB-ből, a suli megadja a lehetőséget rá. Egyedül kémia fakt nem indult anno (nem tudom, hogy ez most is így van-e). Bekerülni pedig nem nehéz, én nem voltam kitűnő általánosban, mégis az első 10 között vettek fel. Remélem segítettem a döntésben :)
2016. dec. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!