Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan aki nem tudta hogy...

Van olyan aki nem tudta hogy hová menjen továbbtanulni középiskola/gimnázium után? Hogy talált valamit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy utolsó éves vagyok és a legesleghalványabb lila gözöm sincsen róla, hogy hova menjek tovább, vagy mit csináljak egyáltalán. Egy elég nagy hátránnyal indulok: soha az életben nem ment a matek vagy az ahhoz kapcsolatos tárgyak mint fizika stb. Bármi ami ezzel kapcsolatos az teljesen felejtös.


Nézegetem itt a szakokat meg képzéseket de semmi nem keltette fel eddig az érdeklödésem. És ha lenne is valami, rákeresek, meglátom hogy kell hozzá matek már zárom is be az egészet. De van egy elönyöm is, az angol nagyon megy. De az egymagában édeskevés, ha nincs semmi más ami érdekelne. Csináltam ilyen teszteket pl. a felvi.hu-n, meg idegen oldalakon is, eddig eredménytelenül.


Valakinek valami ötlete van esetleg hogy hol kezdjek keresgélni vagy bármi ami egy kicsit is segíthet, hogy megtaláljam mi érdekel? Esetleg a ti történetetek leírnátok, hogy hogyan találtátok meg azt a dolgot ami érdekel? Nagyon kéne a segítség.



2016. szept. 27. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csináltam ilyen teszteket pl. a felvi.hu-n, meg idegen oldalakon is, eddig eredménytelenül.


Hogy érted, hogy eredménytelenül? Nem "ajánlott" semmit? A baj csak az, hogy minimális szinten minenhol találkozol matekkal. Mennyire nem megy? Nem kell matekzseninek lenni, ahogy egy "kicsit matekos" szakot be tudj fejezni (pl. marketing). Ezt csak azért mondom, mert nem egy ismerősöm van, akinek nem ment közpsuliban a matek (2-es 3-as)mégis közgazdász diplomát szerzett.

Az angol tudásod más nyelvek mellett tudnád hasznosítani. Gondoltál már a tolmácsra?

2016. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy semmi olyat nem hozott ki ami különösebben érdekelne. Más nyelv nem érdekel, az angolt akarom közel perfekt szinten megtanulni. A középfokút már leraktam elörehozottba az valami 97-98% körüli lett. Az angolt is igazából azért tudom, mert az olyan dolgok amiket fontosnak találok vagy érdekel plusz még sokat is használom egyböl megmaradnak, még nem is kell leülnöm öket megtanulni, mert csak így "belém ég". Meglátom és már meg is jegyeztem örökre. Matekra térve nekem is volt már, hogy 4-est vagy 5-öst írtam, mondjuk tavaly a max a 4-es volt, az is csak egy, de ha most megkérdezné valaki hogy miböl kaptam halvány fogalmam nem lenne róla mert egyszerüen nem használtam soha többé a dolgozat megírása után. Söt, 2 éve volt egy dolgozat ami csak nekem lett 5-ös, alig tudtam elhinni, valami geometriai résznél. Amúgy a legtöbb matek dolgozatom 2-es szokott lenni, azokhoz is elég sokat kell gyakorolnom.


Ja meg még a történelem egyes részei is megmaradnak, tanulás nélkül 4-es 5-ös dogákat szoktam írni, de nem igazán érdekel semmi történelemmel kapcsolatos szak vagy ilyesmi.

2016. szept. 27. 21:53
 3/7 anonim válasza:
100%
Hát ezt nem hiszel el, mintha én lennék! :D Pontosabban az egy évvel korábbi énem. Tavaly ilyenkor én is így álltam a dolgokkal, sőt még karácsony tájékán is. Én is teljesen használhatatlan vagyok matek és fizika terén. Az előrehozott angol közép érettségim meg 97%-os lett. :) Gondolkoztál azon, hogy emelten érettségizel angolból? Ha ennyire jól megy, akkor simán szerezhetsz vele +50 pontot a felvételinél. De ha tényleg nem érdekel más, akkor koncentrálhatnál az angolra. Angol tanár? Anglisztika? Ezekhez alapkövetelmény az emelt angol érettségi. (Bár tanárin nem feltétlenül, azt hiszem, attól függ milyen szakot választasz hozzá, mert csak két szakos tanárokat képeznek.) Ahogy az első is mondta, lehetnél akár tolmács/fordító. Ha jó a nyelvérzéked, könnyen megtanulhatnál még egy nyelven. Német, spanyol, kínai, esetleg valami északi nyelv. Ilyesmi. Nem tudom, hogy szeretnél-e tanítani. Ha igen, akkor mondjuk választhatnád az angol-töri párost, még ha a töri nem is érdekel annyira, vagy esetleg angol-földrajz (magamból indulok ki, ha már ennyi a hasonlóság :D, én szerettem mindig is a föcit), vagy az angol mellé valami nyugisabb szakot - mondjuk etikát, de nem tudom igazából, hogy mennyire hasznos az utóbbi. Az egyetemek nyílt napjain elég sok mindent meg lehet tudni, lehet kérdezősködni. Tavaly nálunk az egész évfolyamot elengedték a nyílt napra, én meg összeszedtem az összes szórólapot, könyvet, papírt, mindent, amit lehetett. :D Bár azért addigra nem ártana, ha lenne valami elképzelésed, és akkor konkrétan tehetsz fel kérdéseket olyanoknak, akik ott tanulnak vagy tanítanak. Én végül az anglisztika mellett döntöttem, illetve oda vettek fel, a turizmus-vendéglátásról éppen lecsúsztam. (Lesd meg a turizmust, hátha megtetszik.) Én egyébként tolmács szeretnék lenni, ez mindig is a nagy álmom volt, csak nem tudtam, hogy merjem-e követni. Tulajdonképpen az utolsó pillanatban határoztam el magam. Sok sikert neked! :)
2016. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja egyébként még annyit, hogy pl a turizmus elvileg elég kemény szak, tehát oda is kell a matek. De néha kicsit félre kell tenni az ilyeneket, én bevállaltam volna, mert tudom magamról, hogy ha nagyon keményen tanultam volna, akkor ment volna a matekosabb része is, pedig tényleg nem vagyok egy észlény matekból. :D A másik nyelv az angol mellé meg szerintem manapság kötelező.
2016. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, már jelentkeztem is rá, az emelt érettségit valamikor októberben rakom le. Legalábbis az írásbeli részét a szóbeli valamikor novemberben lesz.
2016. szept. 29. 00:57
 6/7 A kérdező kommentje:
A tanári pálya kizárt, csapnivaló tanár lennék, nem vagyok jó magyarázó. Én mindent megértek, de másoknak elmagyarázni nem igazán tudom, ezért se kezdtem még eddig bele hogy különórákat tartsak alsósoknak vagy másnak. Meg amúgy is okj/egyetem után az egész iskola környezetet el akarom hagyni, csak rossz emlékeim vannak az egészröl. Tanulni szeretek, de azt ami érdekel, és nem ami ránk van kényszerítve mert csak. Valószínüleg a választott tantárgyam földrajz lesz, nem azért mert odáig vagyok érte, hanem mert egyszerüen nincs jobb ötletem. Valami meg kell.
2016. szept. 29. 01:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Végignéztem a létező összes szakot, egyet találtam, ami érdekelt. Fél évig tanultam és rájöttem, hogy egyáltalán nem nekem való. Ezek után inkább szerzek egy szakmát, nem nagyon izgat a diploma, főleg, hogy nincs olyan diplomás képzés, ami érdekelne.
2016. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!