Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az oktatás Győrben az...

Milyen az oktatás Győrben az Audi Hungaria Járműmérnöki karon?

Figyelt kérdés

BME-re járok most és gondolkozom az újrafelvételiben. Azt tudom, hogy ott gyakorlatiasabb és az Audi is tesz bele pénzt, DE színvonalasan adják le a tananyagot?

Érdemes odamennem?



2016. szept. 27. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1. éves járműmérnök hallgató vagyok. Én nagyon megvagyok elégedve másfél hónap elteltével, eléggé szeretem. Itt is vannak rossz tanárok meg jók is. Egyáltalán nem tűnik lehetetlennek a dolog. Én pesti vagyok és inkább lejöttem ide, mert BME-ről nagyon sok jót írnak a katalógusokban meg ajánlókban, de "boldog" BME hallgatóval még nem nagyon találkoztam. Így inkább leköltöztem, nem bántam meg.
2016. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak:

csak kíváncsiságból: kik a rossz tanárok? :D mert amúgy vannak de érdekel, hogy kit tartassz annak...

amúgy én is széchenyis vagyok csak közlek...

2016. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nem mondanék senkit kifejezetten rossznak, fémtan nem egy hálás tantárgy semmilyen szempontból. Per pillanat senkire nem mondanám, hogy nem segítőkész vagy direkt húzná ki alólam a széket.
2016. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
BME.-ről nem jó ötlet ide átjönni. A győri elitiskolákból Révai, Czuczor stb ritka az ide jelentkező, az a pár fő is csak azért jön ide mert máshova nem felel meg.Elhelyezkedni sem olyan könnyű , mert nagyon gyenge a képzés a jobb egyetemekhez képest.Kérdezem hányan buknak le Győrből a BME-re,seki sem.Gyakorlatiasnak meg nem nagyon nevezném,még a könyvtárban is ZH-t íratnak,. Magyarul sok embert alacsony színvonalon kiképezni kevés a szóbeli vizsga.Audiba Neked kell megszervezni, hogy bekerülj.Maradj Budapesten,hiszen ott van az Óbudai Gödöllő mindegyik fényévekkel jobb!
2016. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gödöllőn nincs is járműmérnöki képzés, óbudán is úgy képeznek át gépészmérnökből. Nem tudom honnan szeded ezeket az információkat. Hogy lehet nehéz elhelyezkedni egy hiány szakmában? Utolsó években, mindenki gyakornok szinte. Nem tudom mire alapozod ezeket az infókat.
2016. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Azt nem tudom,hogy ez a szakirány milyen,de a gépészmérnöki alaptanterv tragikus.Sok a felesleges tárgy.Kevés a jó oktató.Gyakran nézik hülyének az embert.Nem ajánlom,hogy ide gyere tanulni.
2016. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A négyes válaszoló nekem teljesen képzavarosnak tűnik. Jó lenne tudni mire alapozza az infóit. Én járműmérnökire járok Győrbe, megcáfolnám a válaszait.


"A győri elitiskolákból Révai, Czuczor stb ritka az ide jelentkező, az a pár fő is csak azért jön ide mert máshova nem felel meg."

Személyesen ismerek olyat, aki a Révaiből jött, felvételije 400 pont fölött volt, bárhova felvették volna, de mégis Győrt választotta.


"Elhelyezkedni sem olyan könnyű , mert nagyon gyenge a képzés a jobb egyetemekhez képest."

Én még senkitől se halottam, hogy végzés után olyan nehéz lett volna elhelyezkednie. Honnan van ez az infó? (Tényleg kíváncsi vagyok honnan hallhatsz ilyeneket.)


"Kérdezem hányan buknak le Győrből a BME-re,seki sem."

Én személy szerint tényleg nem ismerek olyat, aki átjelentkezett volna a BME-re Győrből, olyat viszont, aki BME-ről jött Győrbe többet is, és jobban megtalálták a számításaikat. Bár ez inkább pont, hogy Győr mellett szól. Nekem azért fura, hol kérdezhettél erre rá, hol tartják nyilván az átjelentkezőket.


"Gyakorlatiasnak meg nem nagyon nevezném,még a könyvtárban is ZH-t íratnak,."

Mi az összefüggés a gyakorlatiasság és a ZH helyszíne között?


"Magyarul sok embert alacsony színvonalon kiképezni kevés a szóbeli vizsga."

Mérnöki alapszakokon ilyen sok hallgatónál kevés a szóbeli, a BME-n is.


"Audiba Neked kell megszervezni, hogy bekerülj."

Ha te önmagad nem jelentkezel, akkor tényleg nem fogsz bekerülni, ezt nem várhatod el.

BME-és állásbörzén az Audi standjánál ráadásul pont azt mondták, hogy a győri diploma előny a BME-shez képest.

A Győrben végzettek elég nagy aránya (autopro.hu-n olvastam asszem 70% körüli arányt, de most nem találom a cikket) az Audiban helyezkedik el, és akik nem ott helyezkednek el azok sem feltétlen azért mert jelentkeztek, és nem vették fel őket.


"Maradj Budapesten,hiszen ott van az Óbudai Gödöllő mindegyik fényévekkel jobb!"

Az említett iskolákban nincs is járműmérnök szak, ami eléggé megkérdőjelezi a hitelességedet.

2016. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én annó voltam az óbudai egyetem gépészmérnöki gyakorlati képzés helyszínein. Úgy nézett ki az egész, mint valami falusi sufni. Komolyan...

A könyvtárba zh-kat főleg a gazadasági szakon lévők írnak. Járművesek összesen 3 tárgyból az egész egyetem alatt...

Van sok tanár aki az iparral párhuzamosan tanít. Persze a 4. válaszolónak ez nyilván nem felel meg.

Jönnek páran BME-ről, az tény. Van aki összekapja magát, de van olyan is, aki itt is a kirúgás határán táncol.

Az igazán járműves tárgyak az 5. félévben kezdődnek, a BME-ről nagyon kevés kreditet fognak elfogadni.


De ha kicsit többre vágysz, egy hallgatói fejlesztői csapatba is beléphetsz, és ott tanulsz olyat is, amit sem a normál oktatásban, sem a bme-n nem tanítanak.

Én azt mondom érdemes lehet átjönni.


Rossz tanár? Soleczki, Mika. :)

2017. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hőtant is könyvtárban íratják pár éve, de amúgy mi azzal a gond, ha ott van a zh? :D nem mindegy? sőt a könyvtárban még nyugisabb is szerintem mint az info teremben...
2017. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#4! ostosba vagy...

bocs, hogy csak a könyvtárba fér el 250 szgép....

2017. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!