Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásba szeretnék...

Továbbtanulásba szeretnék tőletek segítséget kérni jegyek alapján, szerintetek jó döntés-e, érdemes-e belevágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ahogy fent is említettem továbbtanulásról lenne szó. jelenleg 12.évfolyamos vagyok (17/f) informatikai ágazaton. Az érettségi után maradok egy évet szakma miatt(4+1 éves az oktatás és Cisco hálózati szakképesítés, rendszergazddai szakképesítést illetve ITe szakképzést kapok.) Az én tervem az lenne, hogy mivel szeretnék az infóval is részben elhelyezkedni a pilóta szk meg nagyon érdekel oda szeretnék jelentkezni. Első sorban az infó érettségit kötelező módon szakmai emelten fogom írni. (11.es év vége szakmai agazat 5 tantargy: 4.8, matek 3, töri 3 , magyar 4, angol 4) A matek a sok hiányzás és pótolatlan dolgozat miatt lett 3... Sóval év végén matekból emelt szinten fogok érettségizni. Amit eddig néztem iskolát elsősorban katonai vadászpilóta. (tudom alkalmasság is fő szempont) Ide gondoltam 3. emeltnek a tesit,bár a 3 emeltért nem jár pont ezt nem tudom hogy érdemes lenne e. Én mindenféleképpen pilótai főiskolába/egyetemre szeretnék menni, de attól félek a töri miatt nem fogok be férni az álamilag támogatottba. Szerintetek ezzel a "tudassal"(infó matek) érdemes lenne a vadászpilótát erőltetni?(Mindenféleképpen nagy álmom, de az elhelyezkedés akár ott akár pilótaként lehetséges lenne). Szerintetek hogyan gondoljam a továbbiakat? Esetleg felejtsem el és az informatikával gondolkodjam tovább? TIsztába vagyok azzal,hogy mekkora a kereslet de engem az első jobban izgat.

Köszönöm szépen hogy végigolvastad, esetleg ha valamit erthetetlenül fogalmaztam, vagy valami lényeget kifelejtettem utólag le írom!



2016. szept. 30. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
3 emeltet teljesen felesleg tenni, inkább koncentrálj a másik kettőre, hogy minél jobban teljesíts. Tudtommal infós szakokhoz nem kötelező a matek emelt, vadászpilótához meg még annyira sem, ezért én a helyedben azt "hanyagolnám". Ennek az egésznek mi köze a törihez? Lehet bele se számolják a pontjaidba, ha az érettségieidet duplázzák. Megkérdezketem, hogy hol találtál vadászpilóta képzést? Ha nem egyetemről/fősuliről van szó, akkor csak annyi, hogy érettségizz le, abból, amiből muszáj, a többit az alkalmassági fogja eldönteni.
2016. szept. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs köze a törihez csak ugye az is érettségi tárgy és ugye ez az ami nem olyan jó. Még nem tanultam semmi ilyen képzést. Kecskemétet, Szentendret néztem e téren.
2016. szept. 30. 07:23
 3/5 A kérdező kommentje:
A tanulást arra értettem, hogy semmi ilyen vitorlázási alapom sincs nrm vezettem még gépet.
2016. szept. 30. 07:25
 4/5 Tomi FH ***** válasza:
100%
Magyarországon vadászpilótának való jelentkezéshez kell először mindenképp egy egyetemi végzettség, és utána lehet jelentkezni. Tehát szerintem akkor ha az infó érdekel, menj el egyetemre mérnökinfóra, vagy gazdasági infóra, vagy bármire ami érdekel, és utána lehet továbblépni. Polgári repülést már nem tanítanak államilag támogatott módon, csak önköltségesen. Ha az anyagiak lehetővé teszik én mindenképp egyetemen kívüli pilótasulit javaslok. Ha az anyagiak gondot jelentenek, de mégis rettentően ezt akarod, akkor pedig a BME vagy a Nyíregyházi Főiskola pilóta szakára jelentkeznék a helyedben, és 14-15 milliós diákhitel II-vel próbálnám finanszírozni.
2016. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm ez nagy segítség volt ! :)
2016. okt. 1. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!