Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon jelenleg orvos...

Magyarországon jelenleg orvos túlképzés vagy hiány van?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy 6-7 év múlva a jelenleg kezdő orvostanhallgatóknak milyen esélyei lesznek? Érdemes-e most orvosnak tanulni, vagy pár éven belül csak a kapcsolati tőkével rendelkezők fognak tudni érvényesülni (pl szülők orvosok stb.)?

2016. okt. 13. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Én nem tudom te melyik országban élsz, de én mindenhol azt hallom és tapasztalom, hogy fogynak az orvosok mert nincsenek megfizetve ezzel szemben halálra szopnak mire lerakják a diplomát.
2016. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Véletlen volt, ahogy az elírás is.
2016. okt. 13. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nagy hiány van, a végzettek ugyanis külföldre mennek, ahol euróban kapnak annyit, mint itthon forintban (vagy magánklinikát nyitnak).
2016. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
62%
Azt hittem, az orvis egy új földönkívüli faj.
2016. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
13 évnél ugye fiatalabb vagy? Mert ha nem, felejtsd el ezt az álmodat.
2016. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Orvosnak lenni nem túl jó itt. Az egy dolog, hogy végzel, de ez nem olyan mint a gazdasági vagy a mérnöki állás, hogy végzel és jóformán mehetsz is dolgozni, hanem szakvizsgázni kell és leszel vagy 30éves mire egyáltalán rendes orvosi állásod lesz.

Azon kívül jól keresnek az tény (aki mást állít az nem tudja mit beszél), de elég pénzéhes nép hogy ígymondjam. Ha nem adsz egy 20ast hálapénznek ember számba se vesznek. De, ha mégis, ha fizetsz sokkal kedvesebbek az emberrel ez tény.

Azon kívül általában, mivel orvos hiány van, egy orvos több helyen is rendelni szokott, ezért van néha nagy várólista.

2016. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne add fel az álmod, ha az orvosin a 6 évet elvégzed,ez után szakosodsz utána rezidens leszel, és már akkor jobb esetben már orvosként tekintenek rád :)... Aki elvégzi nyilván lesz hely neked elhelyezkedni, sokan nem viszik végig! Kitartást!:)
2016. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, idősebb vagyok mint 13, a kérdésem arra irányult, hogy orvosi diplomával 6-7 év múlva mekkora esélyem lesz elhelyezkedni. UgyeUgye akik most kezdik az egyetemet, nekik kötelező lesz max 9 év alatt elvégezni ( ha államin tanulnak), ha ez nem sikerül vissza kell a tandíjat fizetniük, vagy 3 gyereket kell vállalniuk. Azzal tisztában vagyok hogy jelenleg szakorvosokból hiáhiány vanvannyvan, a kérdésem a 6-7 év mulva orvosi diplomával rendelkezőkre vonatkozik.
2016. nov. 2. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem kicsit tévedésben vagy. Nem tudom, hogy megvan-e szabva, hogy 9 év alatt kell elvégezni az államilag finanszírozottaknak az orvosit, de az biztos, hogy az állam csak 7 évet fizet neked. Minden egyetemen, legyen az 3-4-5 éves összesen 6 évet finanszíroz az állam, ha állami támogatásos szakon van. Mivel az orvosi eleve 6 éves, így mi kapunk plusz egy évet, így jön ki a 7. Ez azt jelenti, hogy csak egy évet csúszhatsz, ha többet, akkor bizony fizetned kell, ami azért kemény mert félévente kb. 1 millió forint az orvosi.

Mivel orvoshiány van, és ez szerintem még egy jó ideig fennáll, pláne Magyarországon, biztosan rögtön el fogsz tudni helyezkedni. Persze a kapcsolati tőke mindig előrébb visz benne, meg talán a későbbiek során is, de azoknak is lesz munkája, aki nem rendelkezik ilyenekkel. Szóval ne aggódj! :)

2017. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!