Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tárgyelfogadtatást, hol tudom...

Tárgyelfogadtatást, hol tudom megnézni intézmények egymás között mit fogadnak el?

Figyelt kérdés
Például bge - bce gtk-s alapozó tárgyak, valaki help

2016. okt. 16. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok eszetlenséget mondani, de Bme-n azt hiszem úgy van, hogy karok között lehet elfogadtatni a tárgyakat, ha 70%-ban azonos a tanmenet. Más intézménybe nincs esély, nekem ezt mondták.
2016. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
...kreditátvitelnek is hívják és van ilyen, vagy akkor mindenki kezdhetné 0-ról más intézményben azonos szakon
2016. okt. 16. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen általános doksi. Be kell nyújtani a kérvényt és egyénileg bírálják el. Általánosságban igaz az, hogy 70%-ban kell egyezniük a tárgyaknak, de ezt biztos megtalálod a fogadó egyetem tanulmányi vagy átvételi vagy valamilyen szabályzatában.
2016. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig nagyjából elég szubjektív módon döntik el. Jelentkeztem két msc-re, ahol krediteket kellett beszámíttatnom. A tárgyak nagyjából azonosak voltak a két fogadó egyetemen, és az egyiknél mégis majdnem kétszer annyit elfogadtak, mint a másiknál. Gondolom attól is függ, hogy mennyire kell nekik a hallgató. Ha nagyon, akkor mindent elfogadnak, ha vannak elegen amúgy is, akkor szigorúbbak.
2016. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy mennyire számít, hogy milyen érdemjegy van a tárgy mellett? Például egy ötöst jobban elfogadnának mint egy hármast vagy kettest? Vagy ennyire már nem szubjektív?
2016. okt. 16. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Megvan a kredited szerintem bőven elegendő. BGE-ről akarsz Corvinus-ra menni?
2016. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanulmányi osztályt érdemes megnézni, illetve a TVSZ-ben is lehet pár általános infó :D

emelett ha corvinusra akarsz jönni akkor kérdezd meg a HÖK-öt,ők eligazítanak a megfelelő személyhez:

[link]

2016. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megvan nektek az a szó, hogy például?

Nem kötekedésből, de komolyan kérdezem.

2016. okt. 18. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!