Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt valaki, aki a mozaikos...

Van itt valaki, aki a mozaikos tankönyvekből készül az emeltszintű Biologia és Kémia érettségire? Volna pár kérdésem a könyvekkel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

Most kezdek készülni az érettségire, és úgy döntöttem hogy a mozaikos könyvekből fogok készülni.

Kémiából megvan a 7,8,9,10,11-12.

Az erdekelne hogy ti hogyan tanultok? Haladok sorba a könyvekkel, vagy pedig parhuzamosan veszitek a 11-12-es könyvet a többi könyvel?

Hogyan a legjobb tanulni?



2016. okt. 21. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én emelt bioszra készülök. És nem mozaikosból hanem másból. Tudom, hogy nem ezt kérdezed de annyira jó könyv: Panemsuli Mándics Dezső, dr Molnár Katalin: Biológia középiskolásoknak, érettségizőknek. Az a jó benne, hogy minden benne van egy helyen és nem kell X év anyagát olvasgatni alapszinten. 3000 Ft volt és nagyon megérte. Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam:D
2016. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utánanézek, hátha megtetszik! Köszi! ;)
2016. okt. 21. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly emelteztem ezekből, és több tanár tanácsát kikérve mindkettőre a mozaikosból tanultam. A Panemsulisról elég megosztóak a vélemények. Van egy kis réteg, aki nagyon szereti, a többség meg egyértelműen azt mondja, hogy az kevés.

A mozaikost használják a legtöbben.

A bioszos érettségi felkészítő nem ér semmit, viszont az évfolyamos könyvek tényleg jók. (Én párhuzamosan haladtam a kettőben, de a érettségi felkészítős könyv idő- és pénzkidobás volt.)

Kémiából pont fordítva volt: hiába mondták, hogy az érettségi felkészítő kevés, szerintem jobban össze volt foglalva benne minden, és talán még több is volt benne, mint az évfolyamos könyvekben. (Ott is párhuzamosan tanultam, de ha újrakezdhetném, már csak az érettségi felkészítőt használnám.)


Ezen kívül biológiából jó a Nagy Etele-féle jegyzet. Nem azt mondom, hogy minden benne van, de vizsga előtti ismétlésre tökéletes.

Kémiából Villányi érettségi felkészítőjét használtam még, meg az Ötösöm lesz... példatárat.

2016. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kémiából a mozaikosból csak a 11-12-est tanulom, ill. a Villányi-féle összefoglalót. Ezen kívül meg persze feladatokra Ötösöm lesz kémiából, Villányi feladatgyűjtemény.

Bioszból Mozaik 10, 11, 12 + Dr. Németh Endre összefoglaló + Nagy Etele kidolgozott követelmény rendszere

Én bioszból úgy csináltam, hogy a Dr. Németh Endrés összefoglalóval kezdtem, aztán mozaikos könyvek sorrendben, aztán Nagy Etele.

2016. okt. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én idén (előző tanévben) emelteztem ezekből, sikerrel:)


Bioszból a mozaikos évfolyamkkönyvek jók, és elég is. Nekem meg volt a Panem sulis is. Vannak benne a dolgok, amik szerintem abban jobban ée vannak írva mint a mozaikosban, de az önmagában kevés. A Nagy Etelés összefoglaló is hasznos darab, de csak már a "vége" fele. végére.


Kémiából szerintem a 11.-12.-es összefoglalóban több minden benne van, mint az évfolyamos könyvekben. Ahhoz én még a Villányinyi: Kémia - összefoglaló Középiskolásoknak könyvet használtam. Mondjuk ebben van ami nem kell, de szerintem nagyon jó könyv, én még egyetemen is használom így az elején :D Meg persze az ötösö lesz kémiából minden mennyiségben.

2016. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a hibákért, még kómás vagyok:)
2016. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves orvosis vagyok. 11-12-esből tanultam, ami pedig nem volt egyértelmű azt kikerestem a 7,8,9,10-ből. Ott többnyire részletesebb leírást találni. Mozaik kéne mindenképp, mindenféle apró hülyeséget képesek megkérdezni érettségin, az én bioszomban olyan feladat volt, amit utána általános és orvosi genetikából tanultunk itt egyetemen...:D A mozaik pedig elég sok témába mélyen belemegy, most hirtelen az agyalapi mirigy jutott eszembe, szinte már szövettan szintű leírást találni a könyvben. Érdemes annyi tudást betolni, amennyit csak bírsz, biokémiás részek pl. ugyanúgy kellenek itt egyetemen csak itt sokkal részletesebben.
2016. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biológia tanuláshoz 10;11;12. osztályos mozaikos tankönyveket használom. Kémiára pedig a Mozaik féle összefoglaló tankönyvet+Villányi 9.-es és 10-es tankönyveket.:)
2016. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!