Megéri ápolónak tanulni?

Figyelt kérdés
Megéri gimnázium után ápolónak tanulni egyetemen? Külföld lenne a cél mindenféleképpen. Csak a biosz és a nyelvek mennek igazán, talán minimális szinten a kémia is. Ha egyetemi végzettséggel+szakmai nyelvtudással kimennék külföldre, jó beruházás lenne? Az igaz, hogy az ápolók külföldön sem keresnek jól az ottani viszonyokhoz képest?
2016. okt. 24. 18:34
 1/2 anonim válasza:
100%
A magad vagy családod ápolásához jó , de a fizetés kevés.
2016. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 health visitor ***** válasza:
100%
Szerintem ha ezt szeretnéd, nem járnál vele rosszul. Egész jó a külföldi ápoló fizetés, és sokkal nyugodtabb körülmények között dolgoznak, mint itthon. Érdemes mondjuk utána nézni, mert úgy tudom, más országokban kicsit másabb a rendszer. Tehát pl egy tanárom mondta, hogy Angliában szült egy ismerőse, és már aznap délután hazaküldték a körházból, nem lacafacáznak, ha nincs probléma, akkor nem tartják bent a betegek, plusz sokkal több ápolót foglalkoztatnak azokban a kórházakban, mint itthon. (Ebből következik, hogy egy dolgozóra kevesebb beteg jut.) + az is másképp van, hogy az ápolóknak bizonyos plusz képzések kellenek, mert többféle feladatot elláthatnak a beteggel kapcsolatban, mint Magyarországon. De ezeket majd nézd meg, hogy a te célországodban mik a feltételek. :) Ha bírod az ilyen jellegű, véres, szurkálós dolgokat, szerintem vágj bele, főleg ha külföld a cél, valamelyik Nyugat-európai ország, mert tényleg nagyon más körülmények között dolgoznak ott az ápolók. Nekem egy ismerősöm eü-i fősulit végzett, mindig azt mondta, ha nem is ebben helyezkedik el, de egy eü-i diplomának külföldön mindig hasznát fogja venni.
2016. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!