Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan írjak jó fogalmazást...

Hogyan írjak jó fogalmazást rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok, közeleg a felvételi, és hát nem nagyon mennek a fogalmazások. 10-15 perc alatt kéne megírnom.

2016. nov. 3. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Az első mondattal kell megbirkózni. Azután csak írsz, írsz, írsz, és a többire xarsz. Ha elereszted a fantáziád, jönnek majd a beteg agymenések, amitől te azt hiszed h na most kapsz rá helyből egyest. De a tanár egy olyan állatfaj, ami ilyenkor azt hiszi, kreatív vagy, tehát elismer. Ennyi.


(Ez tényleg beválik, az irodalom ötöseim nagyrészét ilyen szünetben összedobott fogalmazásokkal meg műelemzésekkel szedtem össze ;))


2. CSINÁLJ SOK SOK PRÓBA FELADAT SORT!! Gyakorlat teszi a mestert. A neten fent vannak az előző évek felvételijei, állíts be 45 percet, oldd meg őket, aztán a megoldókulcs alapján ellenőrizd le.

Eleinte a feléig sem fogsz eljutni, tényleg nagyon kevés az idő, de csak így lehet begyakorolni.

2016. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. nov. 3. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Általában témákról a véleményedet kérdezik, szóval ha nagyon nem megy, írd le többféleképpen a véleményedet, más szavakkal, más meglátásból stb. A lényeg,hogy meglegyen a 10 mondta és helyesen írj.
2016. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tom, 2011ben felvételiztem 8 osztályosba, akkor történetet kellett írni. Lehet persze, hogy azóta változott, de azért mindenképpen gyakorolj sokat!

Sok sikert! ;)

2016. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!