Most vagyok 7. -es ügye jövőre kell mennem középiskolába és programozó szeretnék lenni először is a Neumann János Szakközép iskolába szerettem volna menni de interneten nem voltak róla valami pozitív véleménnyel. Folyt. Alul?

Figyelt kérdés
Illetve ha oda megyek akkor onnan tudok menni erős egyetemre vagy tudtok erősebb ilyen fajta középiskolát? Fórumokon olvastam azt is, hogy középiskolába és egyetemen nem tanulunk meg annyira programozni ezt akkor okj-s tanfolyamokon kell kiegészíteni a tudásom vagy mi?

2016. nov. 3. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kiábrándítani, de ezt iskolában sosem fogod tudni megtanulni, mert a tankönyvek sem tudnak lépést tartani a dolgokkal. Szóval eltölthetsz éveket iskolába járással, de mire a bizonyítványt megkapod a tudásodat kiröhögik a munkaadók, mert kb annyi értelme lesz mint most 2016 ban commodore 64 parancsokat írni. Californiában is ahol ennek az egésznek a globális magja van (google, ebay, youtube stb multik), az emberek csapatokban dolgoznak, úgy élnek mint valami sátoros cigány és 5 óránál nem alszanak többet, csakhogy határidőre össze tudják hozni azt az új "API"-t vagy mást a konkurencia előtt. A tudásodat csak te szerezheted meg a legnaprakészebben a netről, napi 0-24-ben ezen kell dolgoznod ha fel akarsz törni mint programozó. Én az informatika más részét javaslom inkább, pl biztonságtechnika, riasztók stb, de ez inkább fiús szakma, és ez is inkább alvállalkozóként, vagy vállalkozóként megy, alkalmazottként nem fizet szinte semmit, ráadásul ki tudja mi lesz mire te célbaérsz ezzel és elég felnőtt leszel, hogy komolyan vegyen bárki is. A szép mesék amik a Steve Jobs, stb filmekben vannak már történelemnek számítanak, mert a mai világban iszonyúan nyomul India, Kína, és Amerika ezen a területen, Európa hozzá se tud szagolni szinte, csak fogyasztja amit elédobnak...
2016. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azért is akartam programozó lenni mert úgy tudtam jól keresnek jól élnek meg tetszik is de persze ezt még most nem tudom 100%-ban eldönteni. Akkor nem így van?
2016. nov. 3. 16:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Mechwart
2016. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
?
2016. nov. 6. 20:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha azért akarsz programozó lenni, mert jól keres, akkor el se kezd.
2016. nov. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem csak azért. Azért írtam oda, hogy azért IS.
2016. nov. 19. 15:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz vele. Sokan buknak ki infós középiskolákból, mert rájönnek nem érdekli őket a téma, túl zűrös nekik.

Kezdj el tanulni, ha ráérzel és elkezded élvezni ezeket az értelmetlennek tűnő sorokat, akkor nincs baj:

https://www.youtube.com/watch?v=OBsGRqXzOhk

2016. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát ha nem gond egyenlőre maradok a Magyar videóknál :D


https://www.youtube.com/watch?v=UMK4iUR4LIg&index=1&list=PL2..

2016. nov. 20. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez se rossz. A lényeg, hogy érezz rá a programozás logikájára. Ha már élvezettel csinálod, és vágysz arra, hogy újat alkoss, nincs baj.
2016. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdésem lenne. A "program programozó" és a "játék programozó"/játék készítő között mi a külömbség? Mármint a játékokat egy programmal készítik vagy azt is programozzák?
2016. nov. 20. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!