Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből kell érettségizni...

Miből kell érettségizni annak, aki biológiát akar továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Van aki tanul most biológusnak? Ha igen, hol? Nem bánta meg? Hogyan tud majd később elhelyezkedni?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. nov. 3. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
biológiából kell érettségizned
2016. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá :D volt biológia szakosként mondom hogy ha teheted más szakot válassz. Ha jó vagy biológiából gondolom jó vagy kémiából is mert a tananyag kémiára is épül elég keményen ugyanaz az ajánlott irodalom mint az orvosisoknak Ádám Veronika orvosi biokémia stb. Szóval ha már biológián gondolkozol jobban teszed ha hajtasz kicsit és inkább elmész orvosnak mert az orvosi után ez az egyik legnehezebb szak jó ha tudod. Plusz nem árt ha tudod hogy ha erre a szakra jelentkezel neked nem csak a vizsgaidőszak lesz halál hanem már szeptembertől a szorgalmi időszak is rettentő sok zh van szinte aránytalanul sok más szakokéhoz képest és nem is könnyűek persze ezt is embere válogatja kinek mi a könnyű de emlékszem a legelső órára mikor egy 300 fős teremben felállít a tanár minden hetedik embert hogy ennyien fognak végezni jó esetben három év alatt. Nagyjából igaza is lett. legelső félévemben 12 kötelező kurzussal kezdtem plusz 2 szabadon választható és ezek ugye az alapozó tárgyak és az a vicc hogy még így is csak 29 kreditnyi volt tehát az ajánlott 30 at se érte el. Ha eljutsz a szakdogáig aminek a megírása fényévekkel könnyebb nem is értem mire ez a sok post a facen hogy milyen nehéz elhiheted megváltás lesz azzal foglalkozz a védés is laza. A záróvizsgáról nem tudok nyilatkozni ugyan is félbe maradtak a tanulmányaim mert hátra maradt pár tárgyam és erősen gondolkozom hogy folytassam e mert őszintén megváltás most nem ott szenvedni, mert vannak fele olyan nehéz szakok is dögivel ahol szintén lesz annyi esélyed elhelyezkedni mint ezzel mert végül is eltudsz de ahhoz hogy meg is élj hát sok sikert hozzá és arra számíts ha ezt választod hogy a három év nem elég utána kell mesteri az két év és hát akkor meg már kell phd is mert miért ne és ott már kapsz fizetést is. Megbántam e igen is meg nem is. Azért nem bántam meg mert rengeteg emberrel össze hozott az élet jó tapasztalat volt. De megbántam azért mert rettentő sokat tanultam és nem volt elég az se sokszor. Hirtelen ennyi de tényleg ha teheted ne ezt a szakot válaszd.
2016. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!