Magyar mint idegen nyelv erettsegin?

Figyelt kérdés
Nem vagyok Magyar allampolgar (Japan) de itt tanultam 3 evig nappali gimiben. Lehet nekem Magyar nyelv Es irodalom helyett, Magyar mint idegen nyelvet rakni ?

2016. nov. 4. 06:05
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem hamarabb a japán jöhetne szóbba.
2016. nov. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno kínai állampolgárságú osztálytársam volt gimiben. Neki is a "Magyar mint idegen nyelv" érettségit kellett letenni, pedig anyanyelvi szinten beszélt magyarul. Nem volt túl megerőltető a vizsga :)
2016. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Jelöld be mindkettőt: magyart és a japánt is, miért is ne???
2016. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BiTOPro97 ***** válasza:

Ha plusz kreditek miatt kell, tedd le mind a kettőből a közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát, azzal szinttel amelyikre szűkséged van! - bár legjobb, ha utána is kérdezel.


Családom magyar és német két ajkú, húgomnál a felsőfokú németet beszámolták az egyetemen. Én olyan egyetemre jelentkeztem, ahol kivételesen még mindig felvételi van.


Bár nekem is van és volt két "idegen nyelvből" nyelvből is felsőfokú nyelvvizsgám, sőt egyikből már egy szakmai is. könnyen kitalálható, hogy melyikből.


Amúgy a beszélt nyelv, és a vizsgán elvárt nyelvtudás merőben eltér.


Egyre készülj fel, sokszor nem elég - van olyan is, nem egyszer hogy valahol hátrány is - az anyanyelvi tudás. Bár ez utóbbit japánnál nehezen tudom elképzelni. Van ott valami alá és felé rendelő beszéd vagy mi, de te ezeket biztosan jobban tudod.

Tehát készülj fel a nyelvvizsgákra!


Ha ezzel ezt letudod, az értettségi előtt annyival is kevesebb lesz akkor rajtad a nyomás.

2016. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BiTOPro97 ***** válasza:
De azért nekem is jó volt, hogy csak az egy plusz szabadon választottat kellett letennem.
2016. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BiTOPro97 ***** válasza:

Ja most nézem magyar állampolgár vagy, akkor csak a japán jöhet szóba.


Amúgy nekem inkább a matek volt húzós/nehéz.

2016. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BiTOPro97 ***** válasza:
Vagyis az egyik alap.
2016. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!