Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskola a Móricz Zsigmon...

Milyen iskola a Móricz Zsigmond gimnázium? Kb milyen átlaggal vesznek fel oda embereket? Milyen tagozatai vannak?

Figyelt kérdés

2016. nov. 6. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A budaiba?

Nekem ismimet kitűnővel vették fel oda

2016. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a szentendrei?
2016. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a II. kerületire gondolsz, akkor minden évben egyre jobb tanulókat vesznek fel, megszigorították a felvételit.Nem is a jó átlag számít, hanem kell irnod egy 70-75 pont feletti irásbelit, és azokból a tantárgyakból, ami beleszámit a felvételibe azokból 4-5-ös kell. Van angol, történelem, matek és természettudományos tagozata, illetve 5 éves nyelvi előkészítős angol, spanyol tagozata. Én is és öcsém is ide járunk.
2016. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A tavalyi tapasztalatok alapján nem tudom megerősíteni, amit az utolsó válaszadó írt (ha jól sejtem, neki köszönhetjük, hogy egyáltalán felvételiztünk a Móriczba ;), bár az nem derül ki, hogy a 6, vagy a 4 évfolyamos képzésről beszélünk...

Tavaly vették fel a lányomat 7. évfolyamra. Ötödikben nem volt kitűnő, a beszámítandó tantárgyak közül 2-ből volt négyese, hatodik félévben kitűnő volt. Az írásbelije nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna, 65 pontos lett. (A Móriczot másodikra írtuk be.) Ezzel az eredménnyel nem kellett a Móriczban szóbeliznie, az ideiglenes listán 13. volt. Ezzel az eredménnyel ő volt az első a rangsorban, akit felvettek, az utolsó felvételt nyert diák pedig a 65. volt. (Ez az oktatási hivatal oldalán kereshető információ: [link] be kell írni az iskolát, ha megjelenik a nagyítóra menni, aztán a középfokú beiskolázás adataira.)


Én nagyon szerettem volna, hogy az első helyen megjelölt iskolába járjon, de most hogy így alakult, egyáltalán nem bánom. Nagyon jól érzi magát az iskolában, jó az osztályközösség, szereti a tanárokat, nincs is olyan tanár, akivel ne jönne ki, és van sikerélménye, mert nagyon jól teljesít.


A tagozatokat az iskola honlapján láthatod: [link]

2016. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!