Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Emelt kémia faktos vagyok, mat/fiz.-ből nem járok faktra.

Melyik szakot ajánlanátok leginkább:

BME -vegyészmérnök,biomérnök, logisztikai mérnök vagy PPKE- molekuláris bionika mérnök?

Ez a 4 szak érdekel a legjobban. Egyébként inkább humán beállítottságú vagyok, de szerintem ilyen téren nincs semmilyen szak amit megéri elvégezni, ezért megpróbálkozom egy természettudományos iránnyal.

Szerintetek melyikkel lehet legkönnyebben állást találni, és melyik a legkönnyebben abszolválható mat/fiz irányból?

Saját tapasztalatokat nagyon szívesen fogadok, minden érdekel!

18/L



2016. nov. 9. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnököt nem ajánlom, ha alapvetően humán beállítottságú vagy, mert nagyon sokat fogsz szenvedni a mérnöki tárgyakkal, viszont elég jól el lehet vele helyezkedni, ha jó vagy a szakmában.

Biomérnökit ajánlom, ha egy kicsit is érdekelnek a műszaki tárgyak, mivel ott kevesebb mérnöki tárgy van, mint pl. vegyészmérnökin, de azért a természettudományos tárgyak mellett akad egy-két mérnöki tárgy is. Szóval ha kémia/biológia érdekel, és megbírkózol egy-két mérnöki tárggyal akkor ajánlom. Az elhelyezkedés viszont szerintem nehezebb, mint vegyészmérnökivel.

A molekuláris bionika mérnökit akkor ajánlom, ha alapvetően a kutatásban szeretnél részt venni, illetve ha tervezek továbbtanulni bsc után.

A logisztikai mérnökiről sajnon nem tudok véleményt mondani.

2016. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Két biomérnököt ismerek... hát én nem ajánlanám... én nem értem igazából mit tanulnak. Szerintem baromi gáz, hogy szinte nincs semmi programozás.


Bionikán legalább van több prog tárgy és elég jól megtanulsz programozni.


Cégünknél eddig biomérnököket nem tudtuk semmire használni. Kódolni semennyit nem tudnak...BSc legalábbis...

2016. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 11. 00:22
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Kedves utolsó válaszoló, a biomérnökségnek nincs köze a programozáshoz, nyilván azért nem értenek hozzá. Egész üás területeket érintenek, biológiai műveleteket, élelmiszeripar, stb amiket tanulnak és amivel foglalkozni tudnak. Mint ahogy a vegyészmérnökök sem tanulnak programozni, így a biomérnökök sem, nem is értem a logikád. A bionika az a szak ahol programozást is tanulhatsz, ha ez a terület érdekel a biológia mellett.
2016. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

Manapság a programozás alapműveltség szinte minden ipari, mérnöki területen. Akkor miért nevezik magukat "mérnöknek", az automatizálás korában? Lehet 5-10 éve még nem volt ennyire jellemző ezen a területen a változás... de ma már egyre fontosabb lesz.


Kutatásban meg még inkább. Ha nem tudsz egy nagyon egyszerű szkriptet megírni 2016-ban, akkor véged.


Már csak azért mondom, mert gépészek, villamosmérnökök is tanulnak programozást... legalább annyit, hogy megérts egy kódot.

2016. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
hát én még nem találkoztam (sem ismerőseim) olyan hellyel, ahol a biomérnököktől/vegyészmérnököktől elvártak volna bármi programozást. attól nem azt mondom, hogy nem létezik, hogy van ahol kérik.
2016. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak? Amiket én láttám inkább minőségellenőrzés, lab assziszt, kevés folyamatirányítás.


Nálunk (biotech, kutatás, kutatási eszközfejlesztés... ) nem voltak alkalmasak a biomérnökök, még szakdolgozó diáknak sem. Nekem nagy csalódás volt még a BMEs végzett srác is.

Legalábbis azt gondoltam minimálisan használhatóak némi műszakibb, kis elektronika, kis kódolás. De semmi ilyen, óckodtak tőle.


Ez persze nem probléma sok helyen gondolom, ilyen ipari üzemekben, minőségellenőrzés, ipari, folyamatok stb... csak kérdés, hogy meddig elegendő ez önmagában?

A programozás mint olyan elképesztően megdobja az illető kelendőségét szerintem.


MSc a kulcs szerintem, ezek a BSc szakok szinte alapokat nyújtanak, valódi tudást és gyakorlat szinte nulla. Ahogy a bionika is kémcsőmosásra jó önmagában. Mondjuk az hogy van kódolás, az sok helyre instant belépő. A bio hitech kutató-fejlesztő szférában kapkodják az embereket, de nincs egyszerűen elég programozó alapokkal rendelkező arc...

Több R&D CEOval beszéltem erről és ezt mondták. Nálunk meg gyakorlat is ezt mutatja, már diákot se veszünk fel pusztán biológiai tudással. Viszont bionikus msc-sekre nagy a kereslet, az izgalmas cutting edge témákban'


Persze aki megelégszik egy szimpla ipar állással stabil fizuval annnak tuti jó a biomérnök.

2016. nov. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Csak még annyi, hogy sokakban él az az téves sztereotípia a biomérnökökről, hogy majd robotkarokat, meg agyi implantátumokat terveznek, meg génmódosított szuperembereket... de nagyon nem.


Ipari alkalmazások főleg. Bár én ezt tudtam, mert annak idején beadtam a jelentkezésemet. Csak nem gondoltam, hogy ennyire ezen van a fókusz.

2016. nov. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!