Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, továbbtanulás évében levő lány vagyok, 2 év normál gimnázium után (erős gimi volt) váltottam bizonyos okok miatt esti tagozatos gimire, most pedig el kéne kezdenem keresgélni a főiskolák, esetleg egyetemek közt. Mindenképp szeretnék tovább menni, nem akarok egy érettségivel megelégedni. 9-10-ben átlagos tanuló voltam, a reál tárgyakban nem vagyok kiemelkedő (bár a bioszt meg a földrajzot nagyon szerettem) de a humán tárgyak,az írás, fogalmazások stb és főleg az angol nagyon jól megy (van felsőfokú nyelvvizsgám)

Gondolkoztam, hogy állatokkal szeretnék foglalkozni, de nem sok esélyem van bejutni esti gimiről, főleg, hogy biosz mellé azért a kémia, esetleg fizika is kéne, ami nehezen ment, tehát most főleg humán tárgyakkal kapcsolatos lehetőségeket keresek.

Legjobban anglisztika szakra szeretnék menni, mert emelt angol érettségit biztos, hogy le akarom tenni, de még a töri emelt sem kizárt, magyarból csak közepezni fogok. Szerintetek van esélyem bejutni így, hogy csak az alaptárgyakat (matek,töri,magyar) tanulom és nem olyan nagyon részletesen? Persze már elkezdtem mellé tanulni, ha emelt törit szeretnék.

Milyen szakokat ajánlotok még? Tetszik a jog is (ügyész lenne az egyik fő cél) bár az lehet megterhelő lenne. Médiát ne mondjátok, az tervben van, de az egyetem nélkül is. Esetleg tanáriról vélemények? Még az is lehetséges. Köszönöm szépen.



2016. nov. 11. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az anglisztika az ideális választás, és onnan szakosodhatsz tanárnak is. Jogot azért nem ajánlom, mert nagyon nehéz bejutni állami támogatásra. Ha állatokkal szeretnél foglalkozni, érdemes talán a biológia szakot megnézed, de akkor fontos, hogy a biosz más területei is érdekeljenek, mert az állatok csak a tananyag egy része lesz, és fontos, hogy a nagy halmazát is szeresd annak, amit tanulsz. Ráadásul ezek a szakok általában nem fogadják el az angol vagy töri emeltet.

Gratula a felsőfokhoz! :)

2016. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!