Hogyan tovább? EGYETEM

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon úgy néz ki, hogy nem sikerül az első félévem BME-n. Ez alatt azt értem, hogy nagyon sok tantárgy bukni látszik. (Nem igazán van szabadidőm, egy nap suli után 4 órát tanulok kb, általában 7-kor, van h este 8kor erek haza.)

A KÉRDÉSEM AZ LENNE: mit érdemes ilyenkor tenni? Úgy érzem, hogy még talán tudnék többet tanulni. De félek, hogy, mivel most nem igazán megy a szekér, előbb utóbb csak rosszabb lenne és nem akarom, hogy "elpocsékoljam " az időt, amit itt töltenék.

Menjek másik egyetemre, vagy teljesen más irányba?

Szeretném ha olyanok válaszolnának, akik már átéltek hasonlót, vagy van tapasztalatuk benne, mit cselekedtek, stb. Persze minden ötletet szívesen meghallgatnék! :)



2016. nov. 14. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első félévem rettenetesen rosszul sikerült, nekem sem volt időm, amikor meg mégis volt, akkor csak nem foglalkoztam vele. Tudtam, hogy ez az amit csinálni akarok (BME GPK egyébként), viszont esélyesnek tűnt, hogy tavaszi félév után simán kirúghatnak, úgyhogy beadtam újra a jelentkezésemet első félév után. A második félév se lett fényes, ki is raktak, de felvettek újra, ami tárgyam megvolt, azt elfogadtattam és így szünet nélkül folytattam szeptemberben. A kirúgás remek seggberúgás volt, összekaptam magam és elvégeztem a szakot, természetesen a szakmában is dolgozom azóta és imádom.


Te ne juss el olyan mélyre, ahova nekem sikerült, előre gondold át, hogy biztosan ezt akarod-e csinálni, és ha igen, akkor add be a jelentkezést újra. Ha nem is lesz szükség rá, biztonsági hálónak nem rossz.

2016. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondold át, mit akarsz, illetve hogy ezért mit vagy még hajlandó beáldozni, meg azt is, hogy hogyan változtathatnál a tanulási módszereden.

(Én pl. sokszor voltam abban a helyzetben mint te, későn keveredtem haza, így többnyire lyukas órákban és hétvégén tanultam, meg ha nagyon kellett, akkor kihagytam pár órát.)

Én több szakot is végeztem, én mindenhol azt tapasztaltam, hogy az első év a legnehezebb. Később bele is rázódik az ember, sok minden más tantárgyaknál is visszaköszön, és a kurzusok is egyre inkább szakmaiak - az "alapozó" éveket túl kell élni:S

2016. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!