Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen területet kéne választa...

Milyen területet kéne választanom, ha mindent automatizálni akarok?

Figyelt kérdés

Milyen irányba kéne tovább tanulnom, amivel stabil és jól fizető megélhetésem lenne.


A legjobban talán úgy tudnám jellemezni magam, hogy az ötletek embere, amivel számtalan kickstarter projektet indíthatnék, de szaktudás és kapcsolatok hiányában teljesen felesleges lenne, meg igazán marketingelni sem tudnám, a legjobb ötletek is eltűnnének a süllyesztőben az utolsó oldalon. Nem hiszek az ehhez hasonló amerikai álmokban, itt 1000-ből ha 1 ember arat sikert, míg szorgalmas tanulással és tudatos életúttervezéssel ennél nagyságrendekkel több.


Sok munkakört kipróbáltam már és mindenhol egy közös pont volt. Már az első percekben azon kezdtem el gondolkodni, hogy hogyan lehetne automatizálni, hogy nekem (és velem együtt az összes kollégámnak és az adott munkakörben dolgozónak) ne kelljen dolgoznom. Ebből már gondolom sejtitek, hogy nem voltam sehol sem egy népszerű ember. A legpozitívabb visszajelzést 1-2 nyitottabb gondolkodású vezetőtől kaptam a "gondoltunk rá csak nincs rá pénz/nem vagyunk kormányközeliek és nem nyerünk a közbeszerzésen/nem akarom emberek megélhetését elvenni" volt.


Alapvetően egy elég erősen transzhumanista beállítottságú ember vagyok, érdekel minden tudományág ezért nem is szeretnék egy adott területet a többi fölé helyezni, hiszem, hogy minden tudományágnak megvan a maga szerepe.


Valami olyan lenne jó, ahol minden szál összefut, hiszen sok-sok kisebb szakterületen kéne tevékenykednem, teljesen globális terveket még olyan nagy emberek sem tudnak igazán véghez vinni a begyepesedett, maradi és konzervatív tömegek, vezetők, bürokrata sóhivatalok, gazdaságilag (ellen)érdekelt lobbicsoportok (pl. olajipar, fegyvergyártás) és hasonló akadályok miatt, mint Bill Gates, Elon Musk vagy Mark Zuckerberg.


De ez érdekel, ez az, amit csinálni szeretnék és most teljesen mindegy, hogy egy gyárat, egy egészségügyi intézményt vagy egy éttermet kéne automatizálnom.



2016. nov. 14. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem fogsz teljeskörű választ kapni mert regionálisan más más az uralkodó szakma ágazat.

Ott ahol vannak gyárak több a fizetett munkás jobban mennek az éttermek gyorsétkezdék, ahol kevesebb ott csak kisboltok vagy olcsóárúházak vannak sőt vannak olyan nagyvárosok falvak ahol csak közmunka van vagy 10 cégnél több nincs és a város fele nem él meg. Van olyan hely ahol tégla építésű glassalkovics kastélyt 9500ft/nm áron kapsz és a kutyának nem kell. Szóval régiótól függ ebben az országban hol mit érdemes automatizálni de jelenleg sincs munkályuk az embereknek és ott automatizálnak ahol nincs elegendő munkás. Remélem segít.

2016. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem akkor legyél mérnök. Talán mechatronikai mérnök.


Hogy miért? Egyrészt talán ők foglalkoznak az automatizálással is( többek között). Egy fajta ezermesterek. Ha megkérdezel egy mérnököt, hogy mit csinál a legtöbbször mindig mást mond, mivel a munkájától függ, hogy mit is kell csinálnia az adott helyen. Jó probléma megoldó képesség kell hozzá és fantázia. (ha neked mindig ötleteken jár az eszed akkor gondolom ez megvan.) Egy mechatronikai mérnöknek nagyon sok mindent kell tudnia, viszont semmiben sem lesz kimondottan profi. (azt majd utólag eldöntöd, hogy mellette mire akarsz specializálódni). Mérnöknek meg egyetemre kell menned, nappalin vagy estin.


Azt viszont már most elárulom, hogy olyan szakma nincs amit megtanulsz és te egymagad automatizálsz egy létesítményt. (ha csak nem nagyon kicsi) mivel az ilyen projektek mindig egy csapat munkája. Egy csapatnyi mérnök dolgozik az ilyeneken, több szakterületről, szóval elvárás a csapatmunkára való hajlandóság is. Nos remélem segítettem, ha van kérdésed csak írd le.

2017. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!