Informatika vagy Pénzügy?

Figyelt kérdés

Ti melyiken vagytok, melyiket választanátok, melyiket keresik jobban? Mikkel jobbak a lehetőségeid külföldön illetve itthon?

Aki ebben dolgozik, ő mit szeret benne vagy épp mit nem?


Bocsánat hogy csak így de nem tudom ezeket és egyetemeket kellene néznem:) A pénz maga nem igazán számít (mármint a fizetés).



2016. nov. 15. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én pénzügy és számvitelen vagyok BGE-n. Az informatikusokból jóval jelentősebb hiány van Magyarországon, de nem kell félni attól, hogy pénzüggyel nem adódna elég lehetőséged. Egyébként meg a felsőfokú tudástőkét igénylő szektorokban egyre csak nőni fog a munkaerőhiány és a kormány ezzel a problémával éppen nem foglalkozik.

Külföldet tekintve az informatikával sokkal mobilisebb vagy, mivel a technológia univerzális. A pénzügyi/számviteli területek pedig sokkal inkább be vannak ágyazódva az adott ország jogrendszerébe és nyelvébe. Persze azért a nemzetközi sztenderdekről is fogsz hallani eleget, meg egyénileg és elmélyedhetsz benne, BGE-n pedig a szaknyelvi oktatás is nagyon jó (nem mondom, hogy máshol nem).

Szerintem érdemes lenne kipróbálnod a két területet, amennyire lehetséges. Pl. informatikánál ezt nem nehéz kivitelezni, mivel mindent megtalálsz az interneten. Számvitel az már kevésbé hozzáférhető, de ha kérdésed van szívesen segítek.

2016. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!