Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki 12. -ben...

Van itt olyan, aki 12. -ben nem felvételizett sehova mert nem volt semmilyen elképzelése sem a továbbtanulást illetően? Végül hogyan döntött? Hogyan lehetne ezt könnyebben eldönteni? Van-e értelme így nyílt napra menni?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincsen, hogy milyen irányba szeretnék tanulni. Jó tanuló vagyok, jó jegyeim vannak, de egyszerűen nincsen semmi, ami úgy jobban felkeltené az érdeklődésem és nincs is olyan terület, amiből kiemelkedően jó lennék. Nyilván bizonyos szakok nem jöhet szóba a felvételi követelmények miatt. Maximum matematikából vagy egy idegen nyelvből tudnék emeltet tenni(hogy milyen százalékkal, az már más kérdés), a választott tantárgynál pedig egy idegen nyelv vagy informatika jöhetnek szóba. Tehát hiába találnám ki, hogy mondjuk orvos szeretnék lenni, nem vennének fel mert kötelező az emelt biológia és kémia vagy fizika érettségi, ami nekem nem lesz. Igazából sem a reál, sem a humán szakokhoz nem érzem magam elég jónak, egyik iránt sem érdeklődöm különösebben, még kedvenc tantárgyam sincsen. Folyamatosan nézegetem a különböző szakok leírását, egyetemek és főiskolák oldalait, már számtalan tesztet is kitöltöttem, de egyszerűen semmi ötletem nincsen. Gondoltam már rá, hogy elmegyek nyílt napokra, de annak inkább akkor van értelme, ha az embernek már van valamilyen elképzelése és nekem még nincsen, így azt sem tudom, hogy egyáltalán melyik egyetemet lenne érdemes meglátogatnom. Attól félek, hogy később, érettségi után sem tudnám eldönteni, hogy mit és hol tanuljak tovább, így ha nem felvételezek sehova és kihagyok egy évet, akkor utána sokkal nehezebb lesz...
2016. nov. 19. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a szüleidet, rokonaidat, barátaidat, hogy szerintük hol kellene továbbtanulnod, melyik szakon.
2016. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mehetsz fsz-re is

(nem muszáj alapképzésre)

2016. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy menj szakmára
2016. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem körülbelül mindenkit, akiről azt gondoltam, hogy tud segíteni, de ez nem jött be. A szüleim nem mondtak semmit, a tanáraim sem voltak túl segítőkészek (leráztak, hogy "majd otthon a szüleiddel megbeszélitek")és a barátaim sem tudtak nekem tanácsot adni (közülük már mindenki tudja, hogy hol fog továbbtanulni, orvosnak készülnek). Mindenki azt mondja, hogy ezt nekem kell eldöntenem, gondoljam át, majd csak kitalálok valamit stb.. Főiskolai szakképzések, OKJ-k, szakmák közül ugyanúgy nem tudnék mit választani, nem érdekel egyik sem.
2016. nov. 19. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon leegyszerűsítve két dolog van, vagy mész dolgozni vagy tanulsz. Ha nem akarsz éhbérért dolgozni kénytelen vagy tanulni. Én a továbbtanulást ajánlom egy egyetemen vagy főiskolán. Ha nem tudsz választani sorsold ki azt azokat jelöld be. 6 szakot tudsz bejelölni a felvételinél, azt még van féléved, hogy módosíts a sorrenden, ha addig megtetszene valamelyik jobban, mint a többi.
2016. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!