Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlovákiai ként mit kell...

Szlovákiai ként mit kell tennem, hogy Magyarországon, Pesten tanulhassak orvosi egyetemen (SOTE ÁOK)?

Figyelt kérdés

Szlovákiai magyar vagyok, és minden képp pestre szeretnék menni tovább tanulni!

Azzal tisztában vagyok, hogy két emelt kell, már el is kezdtem a felkészülést

Azonban érdekelne, hogy az én esetemben milyen intézkedések szükségesek.

Egyátalán bekerülhetek államira, vagy csak önköltségesre?

Valaki aki hasonló helyzetben van, vagy tud valami információt, légyszi irjon!

Köszi szépen! ;)



2016. nov. 20. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Kettős állampolgár vagy?
2016. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, Szlovákiai Magyar vagyok!

Szlovák az anyanyelvem, de magyar állampolgár vagyok!

2016. nov. 20. 21:00
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Mi van a személyidre írva? magyar? magyar-szlovák? vagy mi?
2016. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Vagy 2 személyid van? vagy hogy van megoldva a dolog?
2016. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen mindegy, hogy milyen állampolgár vagy, ugyanazok a feltételek számodra is. Ha van két emelted és elegendő pontod, felvesznek államira. Semmi különbség nincs, csak a szlovák érettségidet elfogadják nyelvvizsgaként.

Nem kötözködésből, de a helyesírásodon javíts, vagy tanulj szlovák egyetemen, mert így lesznek még gondjaid.

2016. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem pedig ha nincs magyar állampolgársága nem fogják államire miután még is ki finanszirozza az államit? ennek az országnak az adói amibe se ő se a családja sosem fizetett? gondolom én mint az orvosi elletást sem kap aki nem itteni állampolgár, kivéve persze sürgős esetekben
2016. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: nagyon félretájékoztattak.
2016. nov. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Indokold meg ha másképp gondolod
2016. nov. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tudom a választ, de logikusnak találnám, hogy az nem fog az állam és (magyar klinikák) pénzén tanulni, félévenként másfél millió Ft-ért aki nem magyar állampolgár.


Ezt nem azért mondom, mert külföldi ellenes lennék, egyszerűen ez lenne a logikus. Magyar államnak miért érné meg egy ilyen emberbe beruházni, ha közös járulékokba semmit nem fektetett és diploma után nagy valószínűséggel úgyis elmegy majd.

2016. nov. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem magyar állampolgárok is bekerülhetnek államira, ha elérik az ehhez szükséges pontszámot. A szlovákiai unokaöcsém és több tucat szlovákiai ismerősöm államin van. Nem kell irigyelni, én Pozsonyban szereztem tavaly a diplomámat és több magyarországi is tanul(t) a szakunkon, szintén államilag finanszírozott képzésen. Sőt! Voltak, akik kaptak szlovákiai szociális ösztöndíjat is, aminek a havi összege eléri a 275 eurót. És lássatok csodát, senki nem szólt be nekik, hogy semmit nem tettek be a szlovákiai közösbe. Ez olyan tipikus magyar(országi)...
2016. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!