Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek egyetemre 2017-ben...

Felvesznek egyetemre 2017-ben 304-ponttal?

Figyelt kérdés

GAMF Kecskeméti főiskola "Egyetem" gépészmérnöki karára


matek+informatika 272+(szakkal kapcsolatos okj tanfolyam)32=304

Tehát az okj képzéssel együtt van 304 pontom.

(az okj már 24 helyett 32 pontot ér)


Idén a minimum ponthatár 280 volt.

2017-ben is 280 lesz vagy max 300.

(A minimum ponthatárt a töbletpontokkal együtt kell elérni ugye?)


És általában a minimum ponthatár szokott lenni a követelmény, hogy felvegyenek. (Államilag támogatott helyre)


Szerintetek felvesznek vagy csináljam újra az érettségit? (Nem sok kedvem van hozzá, inkább elkezdeném tanulni az első éves anyagot ami fősulin lesz, csak nem vagyok 100%-ig biztos, hogy felvesznek



2016. nov. 27. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

A minimum ponthatárt a töbletpontokkal együtt kell elérni ugye?

Nem, többletpontok nélkül.

2016. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen csináld újra az érettségit, mert a ponthatárokat sose lehet biztosan belőni, és ha valamiből tudsz javítani, az a megbízható, ha megcsinálod. Az első éves anyag tanulásának elkezdése pont elég lesz fősulin is. Csalfa is lehet az előre megtanult előny, mert később jutsz el oda, hogy fel kell venned a ritmust, és könnyebb elkényelmesedni az első félévben. Valószínűleg be fogsz jutni, mert ritka a húszpontos emelkedés, viszont fontosabb, hogy stabil alapjaid legyenek matekból, informatikából és fizikából, amik meg fogják könnyíteni a tanulásodat.
2016. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2016. nov. 27. 14:51
 4/19 A kérdező kommentje:
Többletponttal együtt kel meglennie a minimumponthatárnak
2016. nov. 27. 14:54
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

280 lesz a minimum ponthatár, amivel elég sok helyre fel is vesznek.

Beleszámít az OKJ is így ha jó az okj-d, akkor 304 pontod van, majd töltsd fel a dokumentumok közé az okj-t is a felvételikor. Ezzel a pontszámmal simán felvesznek oda. Nem feltétlen kell újra érettségizz a két felvételi-érettségi tárgyból, most is van elég pontod. (idén 280 volt a felvételi ponthatár a Kecskeméti Fősulin a gépész szakon is. De msot már más lett a neve, de a ponthatár szerintem nem fog változni jövőre sem.)

2016. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha emelnek a minimum ponthatáron, akkor már jelezniük kellett volna nem? (de 20 pontnál szerintem sem emelhetnek többet). A tanárom is azt mondta szerinte felvesznek.

Pallasz Athéné egyetem lett a neve, mert összevonták a Szolnoki fősulival (de gondolom nem változik semmi attól függetlenül, hogy egyetem lett)

2016. nov. 27. 15:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha 300 lesz a ponthatár, akkor is felvesznek mert 304 pontod van, biztos befutó vagy. Mehetsz ott duálisra is. De nem fog változni 280 marad a minimumponthatár. Ha változik valami az majd csak 2020 tól fog, tehát még van 2 év ehhez.
2016. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fölvesznek, de az a tuti, ha minél magasabb pontjaid és biztosabb alapjaid vannak. :)
2016. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igaz! Köszönöm a válaszokat!:)
2016. nov. 27. 15:27
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a 304 pont az 500 maximummal szemben nagyon-nagyon kevés. Főiskolákra a minimális ponthatár 260 pont, az alatt fel sem vesznek sehová. Ide lehet felvesznek 280 ponttal is. A bejutás az itt most a legkevesebb probléma. A GAMF-on nagyon képben kell lenni matekból, fizikából, műszaki területen. Az éjszakába nyúló matekházi műszaki rajzok készítése azoknak is feladja akik gépésztechnikusként végeztek a Mechwartban. Azt kell most magadban letisztázni, képes vagy-e ilyen magas szinten tanulmányokat folytatni. Olyan ismerőst kell keresni aki gépészmérnöknek tanul Kecskeméten. Sok sikert kívánok a döntéshez!
2016. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!