Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lennék....

Pszichológus szeretnék lennék. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Sajnos csak ma nyílt fel a szemem egy beszélgetés által hogy valamit kezdenem kell az életemmel. 18 éves lány vagyok, júniusban szereztem egy eladói szakmát, most érettségin vagyok. Mindig is érdekelt a pszichológia, szeretek másokat meghallgatni, és segíteni ha problémájuk van. Mivel eddig nem igazán foglalkoztam olyannal hogy főiskola, egyetem, ezért nem tudom hogy hol és hogyan kéne elkezdenem.
2016. nov. 28. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hol indul pszichológia szak (decemberben lesz meg véglegesen, de a felvin meg tudod találni a tavalyi felvételi anyagait, általában ahol tavaly indítottak, nagy valószínűséggel indítanak idén is), és hogy milyenek a ponthatárok (nagyjából 420-450 pont körül vannak, 420 vidéken, azt hiszem, 445 volt idén az ELTE). Elég sok tárgyat elfogadnak felvételinek, nyelvet, magyart, törit, természettudományt, pszichológiát (szerintem matekot is). Az a kettő fogja a pontszámodat megadni, amiből a legjobban állsz. Ezen kívül még fontosak a gimis jegyeid és az érettségi átlagod, kivéve, ha annyira jók a felvételi tárgyaid, hogy tudnál duplázni, és 100 pontot plusz pontból tudsz összeszedni. December végétől tudsz jelentkezni a jövő tanévre, és ha valamelyik érettségid nem jó, vagy csak a ponthatárok szélén lennél vele, érdemes májusban megismételni.

Nézd át a bioszt, mert sok szórótárgy erősen bioszos.

2016. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!