Elvégezzem a megkezdett gazdasági informatikus szakképzést vagy megéri egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Sajnos ezt a kérdést nem tudom röviden kifejteni, de kérlek olvassátok el, mert nem tudom mit tegyek.Előre is köszönöm a rám szánt időtök!


20 éves lány vagyok, idén elkezdtem egy informatikai okj-t.(habár kitűnőre érettségiztem, a pontjaim magasak voltak,egyetemre való bekerüléssel nem lett volna probléma)

A képzés neve "Gazdasági informatikus" viszont mostanra kiderült, hogy értelmetlen az egész, maguk az oktatók jelentették ki, hogy oda azok menjenek akik nem tudnak programozni (1. évben szoftverfejlesztőkkel vagyunk együtt, 2.évben válunk szét és a gazd.-osok csak gazdasági tárgyakat fognak tanulni) szóval mindenképp át kéne mennem szoftverre.

A probléma az, hogy heti 35 óránk van, viszont sok töltelék órát tartanak, ilyenek a gépírás órák,angol órák(emeltszintűm van, nem csinálok semmit az órán a többiek alapokat vesznek) IT alap(a tanár 40 évvel ezelőtti szinten van leragadva, nem tanulunk új dolgokat értelmetlen az egész), hálózat... Ezek biztosan hasznosak azoknak akik hálózatokkal akarnak foglalkozni, de nekem csak időhúzás.

A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a rendszer borzalmas, minden tárgyból van elmélet és gyakorlat és mindet 2 külön tanár tanítja az-az 2gyak 2elm van nem szinkronizálva, teljesen más módszerekkel.

Az egyik tanárunk(hálózatot és IT-t tanít) nem tud tanítani elméleten filmezünk gyakorlaton teszteket töltünk ki és aztán felelünk belőlük.

Viszont az egyik programozó tanárunk nagyon jó, az ő óráinak van értelme, élvezem a dolgot persze még egyszerű programokat írunk...

Jövőre, ha átmegyek szoftverre (pedig a matek a kedvencem ezért is akartam gazdinfóra menni) szinte csak programozásunk lesz, kiesnek a töltelék tárgyak, bennem van a remény hogy akkor lesz értelme ide járni.


Számomra fontos tényező az idő, azért jelentkeztem okjra, hogy minél előbb dolgozhassak, mivel a párommal élek és nehéz eltartani magam támogatásból valamint rokontartásból. Féltem hogy az egyetem (SZTE) túl nehéz lenne és nem sikerülne elsőre... Viszont attól is tartok, hogy ha be is fejezem az OKJ-t akkor se kapok munkát, mert inkább diplomásokat keresnek a közvetítők.


Szóval, ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy tanácsa, esetleg tudja mennyit is ér egy ilyen okj-s képesítés azt örömmel meghallgatnám. Ha a fentiek zavarosak, privát üzenetben szívesen részletezem a helyzetet.


Köszönöm



2016. dec. 12. 13:21
 1/3 FeleBarát válasza:

Én azt mondom, hogy nem folytasd, hanem jelentkezz a felsőoktatásba, ha nem csak irodai asszisztens vagy adminisztrátor szeretnél lenni, mert ilyen kitűnő eredményekkel nem ott volna a helyed. Esetleg pont a gazdinfóra vagy programtervezőire. Első év után vállalhatsz gyakornokságot, ami a leges legjobb belépő a munkaerőpiacra. Arról nem is beszélve, hogy a különböző ösztöndíjakat is megigényelheted, mint alaptámogatás, szoctám, Bursa Hungarica...


Én hamarosan végzem a gazdinfót, de a mai fejemmel programtervezőire mentem volna. Ettől függetlenül mindkettővel remekül el lehet helyezkedni, ha ügyes az ember.

2016. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, egyre jobban úgy érzem nincs itt helyem, nem akarom bántani az OKJ-s embereket, mert vannak kivételek az én osztályomban is, de a legtöbb nagyon buta és csak melegedni jár be. Az idő elteltével ez egyre jobban kimutatkozik... Az órán az a téma ki fingott és hasonlók. Nyilván egyetemen se lesz mindenki IQ-ja 140 felett, tudom jól :)
2016. dec. 21. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is otthagytam az OKJ-t a felénél...

egyemre mentem. Mindenképp menj te is. Jobban megéri.

2016. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!