Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen melyik típusú...

Egyetemen melyik típusú képzés (esti, levelező, távoktatás) amit jobban ajánlanátok munka mellé?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék elkezdeni egy egyetemi képzést (a választott szak úgy néz ki mérnökinformatika lenne), viszont nincs tapasztalatom az egyetemen folyó oktatással kapcsolatban. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy reggel 8-16:00-ig tartó munkarenddel melyik típusú oktatást ajánlanátok a fentiek közül. Budapesttől kb. 30 km-re élek. Illetve azt is megköszönném ha általánosságban írnátok mind a 3 típusról pár szót. Pl. melyiknél van hétvégi oktatás, túl kevés az órákon leadott anyag ezért több időt vesz igénybe az önálló tanulás stb.

2016. dec. 15. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én munka mellett levelezőre jártam, de totál leszívta minden energiámat a heti 5 nap munka aztán minden szombaton reggeltől estig órák. Volt olyan tárgy, amiért nem kellett megerőltetnem magam, de volt olyan is, amiből nagyon kevés volt, hogy órán hallottunk pár dolgot.

Budapestről jártam vidékre, tehát még utaznom is kellett (összesen kb 2 órát oda-vissza metróval és vonattal) az órák pedig sokszor 8-20-ig tartottak.

Mindemellett rájöttem, hogy nem érdekel a szak (nem mérnökinformatika), így hamar otthagytam.

Viszont tudom, hogy rengetegen képesek ezt munka mellett csinálni és csak gratulálni tudok nekik.

Mivel más tagozatra nem jártam, azokról nem tudok írni.

2016. dec. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kötött munkarend mellé távoktatást javaslok (amennyiben tudsz önállóan tanulni).

A nappalin gyakorlatok vannak, amire ha nem mész be, nem kapsz aláírást, és nem lehet rendszeresen hiányozni.

Levelezőn rá kellene kérdezni, pontosan hogy is tervezik az oktatást, mert sok levelezőn már pénteken is egész nap oktatnak.

A távoktatás a legrugalmasabb.

2016. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapszak?


Esti tudtommal csak az ELTE-n van (programtervező informatikus), ott ha jól tudom minden nap 4 után vannak órák, ami azt jelenti, hogy hacsak nem dolgozol az egyetem közelében, csak sokadik órára érsz be.


Levelezőnél, távoktatásnál intézmény függő, hogy milyen a munkarend, de jellemzően pénteken és szombaton vannak órák, hogy pénteken mikortól, az eltérő, meglepő módpn van olyan intézmény, ahol később kezdődik pénteken, mint máshol távoktatásban. Szóval ezt meg kell nézni felvin, illetve az előző évfolyam órarendjét az intézmény oldalán. Én tanultam egs ideig gazdasági MSc szakon, ott péntek 10-től volt, de csak 7 alkalom egx félévben, arra szabit vettem ki. Az alapszakosoknak ugyanott csak szombaton volt, de minden szombaton szorgalmi időszakban és egész nap.

2016. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat. Eddig a levelező tűnik a legmegfelelőbbnek a jelenlegi munkabeosztásom mellett.
2016. dec. 15. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát én óvva intenélek az infótól. Nagyon sokan félreismerik a szakmát.
2016. dec. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5:

És honnan veszed, hogy a kérdező félrrismeri?

2016. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy ő félreismeri. Azt mondtam, hogy gyakori. Mert azt látják a sajtóban, hogy az infósok több 100 ezret keresnek kezdőként, úgy hogy alig csinálnak valamit. És ennek nagyon sokan bedőlnek. Aztán mire feleszmélnek már késő lesz.
2016. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a szakma mit takar, csak életem során elkövettem egy hibát. 2 évet elvégeztem ezen a szakon, csak az élet úgy hozta hogy abba kellett hagynom. Így szerencsére azt tudom, hogy mit várhatok ettől a szakmától. Egyedül a levelező, esti és a távoktatás időbeosztása volt kérdés számomra, illetve hogy vidékiként munka mellett melyik lehet a legpraktikusabb :)
2016. dec. 18. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd a francba az egészet, menj el pl. klímaszerelőnek.

Nem kell hozzá matek doktori, és 3x annyit keresel vele. Fele annyi melóval.

2016. dec. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!