Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak itt fordítók, tolmácsok?

Vannak itt fordítók, tolmácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másodéves vagyok egy nyelvi szakon, fordítási ismeretek specializációval. Már biztos vagyok benne, hogy ezen a területen szeretnék elkezdeni dolgozni. A nyelvek, amiket tanulok: angol (írás, olvasás C1, beszéd B2), holland (B1), francia (A2, de gimiben elég sokáig jutottam vele, csak érettségi óta alig foglalkozom vele).


Lenne pár kérdésem felétek.


1. BA diploma után szakirányú továbbképzésen tanultatok tovább, vagy Masteren? Esetleg mindkettőn?

2. A fentiek közül melyik éri meg jobban? És melyik képzésen voltatok konkrétan?

3. Milyen módszereitek vannak a nyelvek szinten tartására, elmélyítésére? Vagy ez jön a munka által?

4. Szakképzéseken elég sokféle irányba lehet specializálódni. Szerintetek milyen szaknyelvre van szükség manapság a legjobban?

5. Hogyan áll munkába egy kezdő fordító/tolmács?


Remélem, érthetően tettem fel a kérdéseket.


Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2016. dec. 18. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

En ugyan nem vagyok az, de van ralatasom, mert a csaladban van, aki ezt a palyat valasztotta. Ha tomacs/fordito szeretnel lenni, egyertelmuen tolmacs/fordito mesterkepzesre kell menned.


O orosz szakra jart, angol minorral, emellett a gimnaziumi evei alatt szerzett egy C1 nemet nyelvvizsgat.


Nos modszerrol annyit, hogy eleve fantasztikus nyelverzeke van, nagyon jo nemet tanara volt, aki kihozta belole a maximumot, angolul kozepszinten beszelt az egyetem elott, a British Council-be jart intenziv nyelvtanfolyamokra, ezt felhozta C1-re, az oroszt az egyetemen tanulta, 1 ev vegere mar megkozelitette a kozepfokot. Sokat olvasott ezeken a nyelveken, filmeket, hiradot, dokumentumfilmeket(szigoruan nem hollywood-iakat, mas a nyelvezet) nezett es rengeteget gyakorolt.


Az angol-nemet-orosz trionak nagy hasznat vette, a munkai alapjan ugy gondolom jol valasztott. Bar itt az orosz a legdominansabb, az angol-nemet onmagaban mar nagyon telitett. Vannak szintek ebben a munkaban, mar nem emlekszem, hogy van pontosan de koztuk van a konferenciatolmacsolas is es o arra gyurt ra, igy mindharom nyelvbol van szakmai nyelvvizsgaja.


Hat nehez volt az elindulas. Apank a rendszervaltas elott sokat dolgozott Oroszorszagban, igy volt nemi hatszele, de igy is nagyon kemenyen be kellett dolgoznia magat. Nem tudom szebben kifejezni magam: ki kellett nyalnia par s..get. Viszont kivalo szakember es talpraesett, es ezt hamar meglattak.

2016. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egyes válaszoló! :)
2016. dec. 18. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!