Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrányban vagyok a kémia/biol...

Hátrányban vagyok a kémia/biológia tagozatos gimnáziumba járókkal szemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10. osztályos vagyok egy közepes/jó budapesti gimnáziumban. Nemrég eldöntöttem, hogy orvosi egyetemen szeretnék továbbtanulni (a biológia és a kémia a kedvenc tantárgyaim). Néhány napja azonban találkoztam egy ismerősömmel, aki egy környezetvédelmi szakos/tagozatos gimibe jár. Mesélte, hogy hetente hét kémiaórájuk van, hogy biológián boncolnak (egeret, gilisztát, és hasonló kisebb állatokat), mikroszkóppal nézegetnek preparátumokat. Mi ezek közül egyiket sem csináltuk még, kémia és biológia is csak hetente kétszer van, ráadásul a biológia egyáltalán nem volt 9.-ben. Én pedig belegondoltam, hogy ha fel is vesznek orvosira olyanokkal kell versenyezzek, mint ők.

A kérdés adott, szerintetek nagy a hátrányom velük szemben?

Mindenkinek köszönöm a választ! :)

(16/L)



2016. dec. 21. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nalunk se volt fakultacio. Biologiabol egyedul keszultem fel, szerintem teljesen folosleges hozza az emelt oraszam, ha megvannak a szukseges konyvek es van eszed. Kemiara tanarhoz jartam heti 2x. Kis csoportos orakat tartott, nagyon jol magyarazott. Elsore felvettek.
2016. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
A végén nem az óraszám mennyisége a lényeg hanem az érettségi eredménye! 😃 Én is 10.től tanultam bioszt, és 11.től már nem volt kémiám, mégis mindkettőből le tudtam érettségizni, igaz kémiából a következő évben, azon meg ne izgulj hogy ők előrébb vannak az egyetemen mindenki zéróról indul. Te is és ők is meg fogják tanulni.
2016. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. dec. 22. 23:29
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Bár én már 11.-be járok, de én is környezetvédelem tagozaton vagyok, és csak azt tudom mondani, hogy van jó oldala, hogy nem ilyen osztályba kerültél. Jövőre szakmai érettségit KELL (kötelező, NEM választható) tennem környezetvédelem-vízgazdálkodásból, és csak imádkozom a kettesért. Az anyaga 80%-a unalmas, száraz és persze sokkal inkább magolni, mint érteni kell. Hetente 7 darab környezetvédelem órám van (vízgazdálkodási alapgyakorlat, vízgazdálkodási alapismeretek, környezettechnikai alapok néven), ami ha belegondolsz egy egész napot kitesz a hetemből. Ez rengeteg időmet elveszi más fontosabb tantárgyaktól...


Egyébként én is orvosira készülök. Már sokfelé kérdezősködtem, és a legtöbben azt mondják, hogy minden a szorgalom és az eltökéltség kérdése. Tehát mondjuk hiába jár be valaki plusz órára meg fakultációra, ha nem figyel oda, nem csinálja, amit a tanár mond, meg nem gyakorol otthon. Kémiánál például nagyon fontos, hogy sokat gyakorold a számolásokat és rutinosan oldd meg a tesztfeladatokat. De a biológiára is ugyanez vonatkozik... :)


Egyébként ha tényleg gondolod az orvosit, akkor kémiából Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából c. feladatos könyvét ajánlanám, biológiából pedig Szerényi Gábor: Nagy biológia feladatgyűjteményét. Talán még pdf-ben is fent vannak a neten, bár én jobban preferálom a papíralapú könyveket, ezért megvettem/megrendeltem őket.


Ja, és majd elfelejtettem, hogy nagyon tanárfüggő is lehet a dolog. Én például ugye tagozatos osztályban vagyok, de nem járok bioszfaktra, mert nem tudok kijönni a tanárral, nem egyszer volt már, hogy a személyes unszimpátiáját belekeverte a tanórákba...

De például a párhuzamos gimis osztály, akik csak tizedik óta tanulnak biológiát, megkapták fakultációra a suli legjobb biosztanárát, és már most majdnem behozták azt az egy év lemaradást, ami az órarend-különbségből adódott. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogyha jó tanár fogsz ki, akkor jelentősen megkönnyítheti a készülést és a tanulást. :)


És ha felvesznek orvosira majd, akkor legyél magadra büszke, hogy megcsináltad! :)

2016. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és sok sikert a tanulásban, felkészülésben, ha ennyit gyakorolsz, biztosan sikerül a felvételi!
2016. dec. 23. 15:49
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne jelentkezz az orvosira! Úgy sem bírnád. Be sem jutsz sose.
2016. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szia!


A legtöbb gimiben első két évben, amíg nem vagy faktos, kb. annyi biosz és kémiaóra van, mint nálatok.

Az pedig már egy plusz előny számodra, ha már most szereted ezt a két tárgyat, és hogy van elképzelésed arról, hogy hová szeretnél majd menni, mert így feltételezem később is sokkal szívesebben és könnyebben tanulod majd. :)


Az én sulimban fakton heti 5 kémia és heti 5 biosz volt, emellett semmilyen külön szakkörre, felkészítőre nem jártam, és mi sem csináltunk semmi különöset.

Egyetlen egyszer volt, amikor állati szerveket hoztak be boncolni, de ez inkább érdekesség volt, mintsem nagy előny a tanuláshoz.

Igazából a középiskolás biosz követelményrendszerben csak nagyon minimális anatómiai ismeretek vannak, úgyhogy ez tényleg nem elengedhetetlen a megértéshez.


Rendes, mikroszkópos szövettan is majd orvosin lesz először anatómiából, emelt szintű érettségin nincs ilyen követelmény. (Legalábbis amikor én érettségiztem még nem volt.)


Ha pedig felvesznek, utána az első néhány hónapban rájössz majd, hogy az érettségi pontok csak a bejutáshoz számítanak.

Egyáltalán nem biztos, hogy az lesz a "jobb" aki több ponttal jutott be, ugyanis teljesen más tanulással kell hozzáállni az egyetemhez, mint a gimihez.


Úgyhogy ne aggódj, semmivel nem vagy lemaradva, csak tanulj továbbra is szorgalmasan, és egyelőre a következő lépésre koncentrálj! :)


Sok sikert!

Egy orvostanhallgató

2016. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Hátrányban vagy, de nem behozatalan
2016. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem igazatok lesz és az egyetemen mindenki tiszta lappal indul.

Az érettségitől annyira nem félek, mint a bennmaradástól. 9.-ben, mivel nem volt biológia óránk az iskolában érettségi előkészítőre jártam. És idén is járok. Csak kicsit pofán csapott, hogy van, akinek erre nincs szüksége, mert már alapból megkapja az iskolában.


Kedves #6!

Amikor elolvastam a válaszodat először az jutott eszembe, hogy egy troll vagy, aki csak feljön gyakorira, majd odabök egy kérdés alá valami nyers, lehetőleg bántó dolgot. De igazából az egyetlen dolog ami elszomorított a kommentedben Az, hogy karácsonykor, 24-én az, amikor mindenki készülődik az ünnepekre, a családjával, a barátaival van és a szeretet, békét ünnepli, te azon szórakoztál, hogy ideírtál két mondatot, amivel meg akartál bántani valakit. Tényleg nem volt jobb dolgod? Persze, ha az életben is ilyen nyers és gonoszkodó vagy nehéz kapcsolatokat kialakítani. Ha magadtól nem tudsz csiszolni a modorodon, nyugodtan kérj segítséget, akár szakembertől is. Természetesen nem biztos, hogy ez veled a helyzet, de én elsősorban ezt tudom elképzelni a válaszod alapján (min ahogy te is egy bekezdésnyi szövegből döntötted el, hogy képes vagyok-e bejutni vagy nem). A második ami eszembe jutott a választ olvasva, hogy lehet, hogy te is jelentkeztél álmaid egyetemi szakára, OKJ-s képzésére, vagy valahová, de aztán nem sikerült bekerülni vagy elvégezni, és most a keserűségedet mindenkire kivetíted.

Egy kicsit sajnállak. :(

2016. dec. 26. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, én 11. osztályba járok, nyelvi tagozatos gimibe. Nekem egyáltalán nincsen szerencsém, mert ugyanaz a tanár tartja a bioszt, bioszfaktot, plussz a kémiát, és nem szeretem ezt a tanárt, ő is utál engem, folyamatosan addig kérdezget, amig végre egy kérdésre nem tudok válaszolni, és egyre idegesebb lesz, ha valamire tudom a választ és azt hitte, hogy nem tudom. Kínszenvedés bejárni a faktokra, nem csinálunk semmit sem, kémia fakt meg káosz, össze-vissza haladunk, csak magamra számíthatok. Legszívesebben be sem járnék egy faktra sem, de muszáj, különben tényleg teljesen rám szállna. Nekem a 10. 11. 12. osztályra, aza 3 év anyagára összesen 17 db biosz könyvem van, ebbe benne van amit a suli rendelt, amit én rendeltem magamnak, és amit más adományozott nekem, plussz a tesztfüzetek. A szerényis vastag 2 kötetes könyvet ajánlom, drága, de minden benne van, valamint a nemzeti tankönyvkiadó gimis biosz könyveit, mert nagyon érthetően magyaráz, tömör, lényeges, és a szerzői állítják össze az érettségit. A mozaikos könyveket én utálom, mert érthetetlenül fogalmaz.

Kémiából az előttem említett villányi könyveket szerezd be, valamint fogj ki egy jó magán tanárt, nekem abból sem sikerült a lehető legjobbat kifognom sajnos.

És csináld az érettségi feladatokat, rengeteget jelent.

2017. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!