Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? (egyetem)

Figyelt kérdés

Mennyire éri meg Budapestre menni egyetemre?

Lenne egy jóval közelebbi egyetem is ahol megvan ugyanaz a szak amire akarnék menni, de engem Pest valahogy jobban vonz.

Mennyire számít, vagy miben számít az hogy most hova járok egyetemre? Végülis kb ugyanazt tanulnám meg, bármelyik helyre mennék. Ti mit gondoltok?

(szüleim ellenzik Pestet..)



2016. dec. 21. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
általánosságban elmondható, hogy Pesten vannak a legerősebb, legjobb egyetemek. Diploma után az első 1 évben számít, hogy hol végezted el, utána már ezt legyőzi a szakmai tapasztalat.
2016. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En nem erzem, hogy kevesebb lennek azert, mert Pecsett tanultam. Az egyeten az egyetem. Egy szint, elvarasokal, elvekkel varostol fuggetlenul.
2016. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A HR-esek és munkáltatók rangsorolnak. Vannak olyan intézmények, ahonnan nem szívesen hívnak be interjúra, csak ha te vagy az utolsó és egyetlen jelölt. Ez nem titok.

Milyen szak? Melyik egyetemre mennél? Végzést követően földrajzilag hol szeretnél elhelyezkedni?

2016. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Műszaki egyetemre mennèk Logisztikai mèrnöknek. Illetve Győrben van mèg közelebb ez a szak. (Gy-M-S megyèben lakom)
2016. dec. 21. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban voltam, szerettem volna a fővárosba menni, mert kisebb városban nőttem fel, ott meg mennyi minden van, mennyi lehetőség plusz nagyon szerettem volna a BCE-n tanulni, de a szüleim ellenezték. Közeli egyetemen ugyanazt tudtam tanulni, feleakkora tandíjért és így kolira/albira se kellett költeni. Pénzügyileg jobban megérte, lényegesen kisebb diákhitel tartozásom van mintha akkor feljövök. Úgyhogy én maradtam a közeli egyetemnél majd a mestert már itt a BCE-n csinálom. Ha tervezel utána tovább tanulni én ezt a verziót ajánlom, mert ha megvan a mester már úgyis azt nézik, hogy az honnan van. Az meg plusz 2 év csak, de közben lehet dolgozni, szakmai tapasztalatra szert tenni. Bp.-vel a legnagyobb probléma, hogy drága a megélhetés és minél nevesebb az egyetem annál nagyobb még pluszban a tandíj is. Mondjuk a se mindegy melyik vidéki egyetemre mennél és utána hol szeretnél elhelyezkedni.
2016. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a Széchenyire gondolsz ott elég jó az oktatás, az audi meg rendesen pénzeli a mérnöki szakokat, sokan mennek a céghez gyakornoknak. Elhelyezkedés szempontjából jók az esélyeid onnan.
2016. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Széchenyi Egyetemen jó a műszaki képzés. Maradj nyugodtan.
2016. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Széchenyi az az egyetem. Csak nem tudom hogy ott milyen az oktatás színvonala. (Mert oda mindenkit felvesznek kb)

De amit az ötös válaszoló írt, az egész jó ötlet.

A válaszolók között van olyan, aki esetleg a Széchenyire jár/járt?

2016. dec. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!