Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri egyetem...

Szerintetek megéri egyetem előtt egy 2 éves OKJ tanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés
Egyetem előtt szeretnék elvégezni egy OKJ-t majd utána továbbtanulni. Ezenkívül melyik szak piacképesebb: a nemzetközi tanulmányok vagy közigazgatás szervező? Mindegyik nagyon érdekel, szeretem a nyelveket is. Tanulmányi átlagom 4.1-4,3 körül van. Melyik szakba lenne érdemesebb belevágni? Köszönöm a válaszokat:) ui: kérlek ne kövezzetek meg, tudom már nagyon sok ilyen kérdés volt, elolvastam őket, de további véleményekre, tapasztalatokra is kíváncsi vagyok
2016. dec. 23. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyikről sem tudom, mit csinál. El lehet ezekkel helyezkedni?
2016. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megéri, egyrészt, mert a pluszpontok, másrészt, mert alapozol arra, amit az egyetemen tanulsz majd, rájöhetsz, hogy mennyire komolyan érdekel, amit tanulni szeretnél, szerzel egy-két tapasztalatot; szakirányút és életbelit is, és leszel nagyjából húsz-huszonegy éves, amikor elkezded az egyetemet, szóval semmiről sem fogsz lemaradni.


Szerintem a nemzetközi tanulmányok piacképesebb.

2016. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megvannak a pluszpontjaid és a szakmai okj nem eredményezne többlet pontot, mivel az csak max 100 lehet, és ha már meg lenne a 100 pontod íz okj nélkül is, akkor fölösleges az okj, időhúzás. Kiesel a tanulás ritmusából az okj alatt, ami hátrány lesz , újból belelendülni.

Azt javaslom egyetem, azt ha elvégezted, akkor ha lesz kedved utána két bármilyen okj-t még el tudsz végezni, ami tetszeni fog neked, akár új szakma is lehet.

2016. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat :) hát nem tudom, elbizonytalanodtam
2016. dec. 24. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!