Mit kéne tanulnom?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok középiskolában, humán tárgyak mennek, szeretem is őket, főleg a magyart, történelmet. Színház, filmművészet is érdekel, írni is szeretek. Tanári pályán gondolkodtam, de félek, nem kapnék munkát ilyen szakpárosítással. Mit tegyek, mit kéne tanulnom egyetemen?

2016. dec. 28. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
valami olyat, amivel esélyed is van elhelyezkedni. Idegen nyelvek esetleg? Humánnal nem túl egyszerű.
2016. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tanári diplomával el lehet szerintem majd helyezkedni, mert az idősebb generáció most majd nyugdíjba megy, és valakinek tartani kell az órákat. Valamelyik nyelv nem megy esetleg? Én is tanárin vagyok, én a magyart a angollal párosítottam, mert így akár magánórákat is adhatok, nyelviskolában is taníthatok, ha úgy hozza a szükség. Sima alapszakra szerintem annyira nem éri meg menni, a tanárin is kb. ugyanazt tanuljuk.
2016. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó tanár mindig kell, biztos lesz munkád. Viszont a fizetés nem a legjobb és tényleg csak akkor érdemes tanárnak menni, ha nagyon elkötelezett vagy. Csak azért ne jelentkezz annak, mert nem jutott jobb az eszedbe ezen a területen.


Engem a töri érdekelt nagyon, de tanításra nem éreztem elég motivációt, alap töriszakra edig nem akartam jelentkezni. Ezért mentem jogásznak, ami eddig nagyon tetszik. :) Ez volt a B terv, mert mindig is érdekelt, de bizonytalan voltam vele kapcsolatban. Humán területen a jog a legjobb vagy az idegen nyelv, esetleg pszichológiai. (Szerintem)

2016. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az utolsó felsorolásából csak a nyelv, már ha az elhelyezkedés is számít. Jogászból, viselkedéselemzőből dunát lehet rekeszteni.
2016. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Ez nem igaz, jogászokra van igény bőven. Illetve nagyon sok lehetőség közül válogathat az ember: ügyvéd, ügyész, bíró, jogtanácsos, közjegyző, egyetemi jogász, illetve az önkormányzatok is szívesen alkalmaznak jogi szakembereket továbbá a politika terén is előnyt jelent.


Persze az idegen nyelv is jó, pláne ha ritka.

2016. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Négy jogász ismerősöm van, akik az elmúlt 6 éven belül diplomáztak, elhelyezkedni ketten tudtak.

2016. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ismerek pár jogászt aki nemrég végzett, de mind talált munkát. Ha tisztességgel elvégzi az ember és idateszi magát akkor nem lesz gond. Náluk egyetemen megmondták, hogy ez a 2. legjobban hasznosítható diploma az országban. Amúgy mit akartak csinálni az ismerőseid?
2016. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy is egy 2010-es cikk. Azóta vsltoztak a dolgok. A jogász olyan mint az orvos, mindig kell. Persze nyílván nehéz a kezdet, azt nem tagadom.
2016. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még mindig bizonytalan vagyok, hála a jó égnek. Mindegy, majd lesz valami. Szlavisztikán gondolkodom, valakinek valami tapasztalat?
2017. jan. 20. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!