Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezekkel a problémákkal lehetné...

Ezekkel a problémákkal lehetnék magántanuló? 16/L

Figyelt kérdés

nagyon szorongok társaságban, már kiskorom óta, de ez egyre csak fokozódik. Nem tudok normálisan figyelni az órán mert attól féle k hogy valaki kinevet, próbálom állandóan kerülni az iskolát mert, nagyon nehéz bemennem, felelni már szóban sem felelek, nem megyek el semmilyen osztálykirándulásra, nincsenek ott barátaim.

Előre izgulok ha valamit nekem kell csinálnom pl jelentenem mert hetes vagyok stb. Pszichológushoz is járok ezek miatt.



2017. jan. 1. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezni kell az igazgatónál, valószínűleg szükség lesz a pszichológusodtól egy szakvéleményre is.
2017. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja , a pszichológusom szorongásos-depressziós zavart állapított meg nálam
2017. jan. 1. 21:30
 3/7 anonim válasza:
100%

En is igy vagyok...

De erdekes

2017. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És a pszichológus milyen megoldási javaslatot mondott, ha mondott?


Mert ez az állapot fennáll most, de gondolom megeshet hogy ha új környezetbe kerülsz is felléphetnek ezek a dolgok.

Ha magántanuló leszel az átmenetileg megoldás, vagy legalábbis ez a forrása kimarad. De tanulni, dolgozni, ismerkedni is új, szokatlan helyzetekkel jár, amik ilyen szorongást okozhatnak és ezért a hosszú távú megoldást lenne érdemes keresned a szakemberrel együttműködve.

2017. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már váltottam nagyon sok sulit, de ugyanez volt a gond. Igen dolgozunk ezen, legalábbis szeretnék ezért tenni.
2017. jan. 1. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Voltak hasonló szorongásos problémáim, miután volt egy autóbalesetem 8 éve. Sőt, volt a fizikai sérülésen kívül mindenféle mentális bajom utána.


Lehet a pszichológus is mondta: a szorongást nem feltétlenül oldja meg az, ha iskolát váltasz, mert belülről jön. Sajna nem úgy van, hogy csettintek egyet és minden oké, de a szakember tud tanácsot adni az érzéseid/félelmeid kezelésére.

Itt elég nyíltan leírtad mi a helyzet, elég egyértelműnek tűnik - remélem a pszichológusnak is ilyen nyíltan el tudod mondani mit érzel, lévén csak ezek alapján fogja tudni hogyan segíthet a leghatékonyabban.

2017. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azóta sikerült magántanulónak lenned? (én is gondolkodom ezen)
2017. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!