Ti tovább tanulnátok?

Figyelt kérdés

Nagyon össze vagyok zavarodva. Az utóbbi időben teljes mértékben. Rájöttem sok minden hatására, hogy az életnek semmi értelme, vagyis semminek sincs értelme (vagy semminek van?), csupán csak a társadalom által elfogadtatott nomrákhoz vagyunk szabályozva. Valójában semmi sem az aminek làtszik. Ha belegondolunk még idő sem, ugyanis nem tudjuk érzékelni, illetve az űr különböző területein "máshogy telik az idő".

Én teljesen humán beállítottságú vagyok, matekból, fizikából soha sem tanultam, most viszont az érzem, hogy érdekel az elméleti fizika/kozmológia. Idáig jogon és filozófián gondolkodtam, de most mindenben elbizonytalanodtam. Ti mit tennétek?


2017. jan. 2. 21:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbtanulnátok*
2017. jan. 2. 21:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Filozófia helyett jobb lesz az elméleti fizika, jobban is fog fizetni.

Vágj bele, jelentkezz, azt ha felvesznek tanuld,csináld.

2017. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Viszont teljes lemaradásban vagyok és reál tantárgyból idáig nem sziporkáztam.
2017. jan. 2. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek majd behozod a nyáron a lemaradásodat. Ha nem vesznek fel, akkor meg marad az eredeti elgondolás.
2017. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A normákról való véleményeddel teljes mértékben egyetértek. Beleszületünk egy rendszerbe, amiben megtanítanak túlélni, idomulni. Tulajdonképpen nem egy rendszer van körülöttünk, hanem mi magunk vagyunk a rendszer.


Az életnek tényleg semmi értelme, megszületünk, élünk egy pillanatig, aztán elmúlunk, mintha sohasem léteztünk volna. Ezt a tudatod sokan nem bírják elviselni, ezért van a sok vallás, ami megnyugtat, hogy a halállal nincs vége a játéknak, sőt, az még csak mindennek a kezdete.


Figyelj, a kérdésre válaszolva, igen, én továbbtanulnék, de csak akkor, ha az boldoggá tesz. Túl rövid az életünk ahhoz, hogy magunkra erőszakoljunk olyan dolgokat, amiket nem teljes szívvel csinálnánk.


Én 24 vagyok, 21 éves korom óta dolgozom, két éve megtaláltam a szenvedélyem, ami értelmet ad a mindennapjaimnak. Elkezdtem angolul tanulni úgy, hogy suliban mindig is németet KELLETT tanulnom. Imádom, emelt érettségiztem belőle és magyarból is, munka mellett, most készülök beadni anglisztikára a felvételimet. Fordítói mesterdiplomát szeretnék szerezni, mert engem az a munkakör tenne boldoggá. Igen, mindenki mondja, hogy abból nem lehet jól megélni. De inkább szerelemből dolgozok, mintsem azért pocsékolom el a hétköznapjaimat, hogy hétvégén költekezhessek.


Élj úgy, hogy majd 89 éves korodban, a karosszékben ülve úgy gondolj vissza az életedre, hogy "Igen, megcsináltam. Nem volt hiába."

2017. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsónak üzenem, hogy jöjjön csak anglisztikára, várjuk ;)


(egy anglisztikás)


a kérdezőnek pedig ajánlom, hogy nézegesse a felvételi kínálatokat a felvi.hu oldalán; biztosan találsz valamit, amihez kevés pontszám kell és még érdekel is, főleg a bölcsészkarok képzéseit nézegesd

2017. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!