Van esélyem? Kifejtve lent

Figyelt kérdés

BME Villamosmérnöki karra szeretnék jelentkezni.

16 éves vagyok még, tudom, hogy korai, de alapozni el kell kezdeni:

Matek-infó szakon tanulok, elég erős vagyok matekból is meg infóból is.

Fizikát is tanulok, mert tudom, hogy az is fontos, bár érettségizni 6. tárgynak nem akarom (ettől függetlenül a tanárral úgy tanuljuk, olykor-olykor emeltes dolgokat is átveszünk).

Infóból szerintem az emelt írásbeli része már most is menne, vagyis egyszer csináltam próbaérettségit és 95% lett.

Úgy érzem, hogy többet nem is tudnék tanulni ezekre a tárgyakra.

Angol középfokúm van jelenleg.

A kérdésem pedig az lenne, hogy mit tanuljak még? Mármint, hogy az egyetemen egy jó pozícióbol indítsak, és talán ne kelljen felzárkóztató se.



2017. jan. 2. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Az emelt infóval nem sokra mész. (persze a felvételi pontokba jó.) Ehelyett inkább emelt matek. Sokkal fontosabb.
2017. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha igazán segíteni akarsz magadnak, akkor ezeket (csak így vegyensen a fontosabak):


diszkrét matematika, számelmélet, gráfelmélet, lineáris algebra (mátrixok, determináns), analízis alapjai (sorozatok, sorok, függvénysorok, differenciálszámítás, integrálás, fourier és laplace tanszformáció), algoritmuselmélet (keresések, adatstruktúrák, lépésszámok, Ordo fogalma, kiszámíthatóság, P-beli, NP-beli, CoNP-eli, NP-nehéz, NP-teljes), számításelmélet, vektoralgebra, kvadratikus programozás, valószínűségszámítás (diszkrét és folytonos valószínűségi változók), statisztika alapjai, logika alapjai, sztochasztika alapja (markov láncok, bayes hálók), kombinatorikus optimalizálás, matroidelmélet, közelítő algoritmusok, Lineáris és egészértékű programozás, automaták, generatív nyelvtanok stb.


A legtöbb minden amit tanítani fognak kb. ezekre épül

2017. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!