Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeken van olyan szak...

Egyetemeken van olyan szak ahol nyelvet lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak nyelvi szakok, pl anglisztika meg romanisztika, de oda eleve csak akkor vesznek fel valakit ha már jól tudja beszélni, és van emeltje.

Nagyon érdekelnek az idegennyelvek, de egyetemen van erre lehetőség?

Vagy például anglisztikán tudok tanulni más nyelvet is?

Köszi a választ előre is.



2017. jan. 3. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Más variációd nincs igazán a nyelvszakokon kívül szerintem.Egyéb szakokon ahol van nyelv, ott általában szakmai nyelv van, gondolom nem az érdekel.

Viszont ha pl anglisztikára jársz, vehetsz fel pl valamilyen német szabadonválasztható tárgyat vagy valami ilyensmit.

Amúgy az emelt érettségi B2 szint, tehát középfok, nem olyan nagy cucc azt összeszedni.. diplomához úgy is kell majd.

2017. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én néderlandisztikás vagyok, azaz hollandul tanulok. Az alapoktól kezdtük a nyelvet. A szakra követelmény egy emelt angol vagy német érettségi (ahogy az első válaszoló is mondta, a nyelvvizsga kell a diplomához).

Viszont az téves, hogy itt csak nyelvet tanulunk. Persze, az első évben el kell érni egy erős alapfokot, amire felkészít az egyetem, de másodévtől már nem kap akkora hangsúlyt a nyelvtanulás; onnantól rajtad áll. Főleg irodalmat és nyelvészetet tanulunk, illetve történelmet, művészetet és kultúrát. A célország nyelvén.


Szóval, ha simán csak nyelvet tanulnál, én nyelvkurzust vagy magántanárt javasolnék.

2017. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Emeltezni mindenképp szeretnék angolból, úgy értettem hogy pl romanisztikára is szívesen mennék, mert ott is vannak olyan nyelvek amiket szeretek, viszont sosem tanultam.
2017. jan. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!