Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem hogy bekerülje...

Van még esélyem hogy bekerüljek egy gépészmérnöki karra?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, német nyelvvizsgám van (emelt óraszámú német,5éves gimi, és az angolt az egyetemi éveim alatt tervezem beszerezni, kb. alapfokon beszélek még csak)

Bár gondolom ez a 28 ponton kívül nem számít sokban.

ECDL vizsgakártyám megvan, így értek azért valamennyire az informatikához is.(excel,world,..)

Érettségi nyelvnek biztosan a németet választom középfokon, mivel ott az emelt német érettségiért nem kapnám meg a +50 pontot igaz?

Mindenhol a matek kötelező, ezt biztosan emelten teljesítem, és az emelt informatikán gondolkodom mellé,mivel a fizika a tanár miatt kilőve,de ez mindegy. Eljárnék tanárhoz az érettségiig, a cél a 45% elérése és a +50 pont informatikából. de ez csak abban az esetben ha a nyelv ugye nem számít. Egyébként érettségi tárgyakból kb 4-es tanuló vagyok,de a gond hogy itt nem tanultam informatikát csak kb az első 2évben.(megjegyzem, valahol olvastam hogy a 2évig tanult tárgyak pl föci, vagy nálam az infó esetében a tanult 2 év számít, azokból pedig 4-es 5-ös voltam) Van esélyem bekerülni egy egyetem gépészmérnöki szakára ill. elvégezni azt? Mit gondoltok?



2017. jan. 3. 18:37
 1/10 A kérdező kommentje:
elnézést,matekot biztosan középfokon teljesítem,nem emelten, abból nem vagyok valami fényes, de azért nincs gáz:)
2017. jan. 3. 18:39
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem hinném , hogy a BME-n kívül máshol előírnák közel vagy több mint 400 pontos határt, infóból elég szerintem ha középszinten elmész, a gépészmérnöki szakra pesten kívül könnyű bekerülni akárhova is mész, az elvégzése pedig az egyik legsz*patósabb ami csak létezhet, szinte akárhol is vagy...ha jót akarsz magadnak akkor skippeled és keresel egy valamelyest "egyszerűbb" mérnöki szakot
2017. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem megy jól a matek meg a fizika, akkor felejtsd el a gépészkart.
2017. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

miért,olyan nagyon nehéz vagy mi? 0.O

a tárgyak amiket fel kell venni vagy mi a szivatós benne?

Majd meglátom még, tudnál/tudnátok ajánlani másik mérnöki szakot, ami akkor valamivel egyszerűbb? ponthatárnak építészmérnökit néztem talán a legdurvábbnak, mérnökinformatika elég telített, azzal nem tudom mennék-e bármire.. köszönöm!

2017. jan. 3. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Matek az elején mindenhol para , mivel a középiskolához képest sokkalta elvontabb matekkal kell szembesülnie a hallgatóknak első éven matematika címszó alatt(lineáris algebra analízis stb.)
2017. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jó voltam mindig is matekból középiskolában, szerettem is, az egyetemen vért izzadtam. Ha nem megy lazán ötösre, akkor garantáltan szopni fogsz, de ha megy akkor is.
2017. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöki valóban az egyik legnehezebb szak..csak úgy mint a többi hagyományos mérnöki szak. De azért ha van az emberben kitartás és érdekli akkor el lehet végezni csúszás nélkül bármit. Nem kell matek vagy fizika zseninek lenni...az hogy középiskolában 4 es 5 ös vagy netán rosszabb voltál matekból vagy fizikából csak a felvételiig számít. Persze egy erős alap nem árt, tehát a középszintnek mennie kell nagyon magabiztosan. Onnantól csak a szorgalmon múlik, ha nem vagy teljesen fogalmatlan és rászánod az időt a matekra és a többi szívatósabb tárgyra (mechanika) akkor teljesíteni lehet. BME re nem árt egy emelt,de 2 középpel is be lehet kerülni. Többi egyetemre két közép simán elég ,ami a bekerülést illeti. Én 2 középpel kerültem be tavaly és eddig nem volt olyan se matekból se másból ahol fogtam volna a fejem. Bár matekvizsga holnapután lesz még csak .... :)
2017. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven van esélyed ne parázz. Ami eddig volt a középsuliban az gyakorlatilag semmit nem számít, csak a bekerülésig. Végzős hallgató vagyok. Hidd el félév után nem fog számítani, h hány ponttal vettek fel. :) tehát hajrá! Jó a gépészmérnökség!
2017. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségi nyelvből és a nyelvvizsga üti egymást, tehát csak az eggyikért kapsz pontot, legalábbis én így tudom. (nyilván akkor a +50 emeltért lesz beszámítva)

Az ECDL sajnos nem ér pontot, tudom, nekem is van. :(

Igazából gépészmérnökire, államira, Budapesten miniműlis környékén szoktak lenni a ponthatárok (280) ami emelt nélkül is simán összeszedhető. Az infó közepet ajánlom, az fikusz, ilyenekre kapsz pontot, hogy betűméret átállítása vagy egy SZUM függvény excellben. Ha rágyakorolsz, simán megy 80% fölé. Én anno az adatkezelés feladatrész teljesen üresen adtam be, így lett 80% :)

2017. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Emelt infót nem ajánlom mert elég sok lesz az infó emelt ha nem csináltál még semmi ilyesmit:)

Elég a közép.


Gépészet meg elég húzós, főleg ha nem vagy nagy szerelem szerelem gyerek aki az elmélet mellé a gyakorlatot is vágja.

Szerkezetek méretezése, tervezése statikai, dinamikai igénybevételre. Van kötelező gyártás CNC-n és hagyományos esztergán is.

Hőkezelésekkel is kell foglalkozni na meg ugye a kapcsolások

Ez meg csak a jéghegy csúcsa:) Ha gépészmérnökire mész a szakrajzot kend meg vágd mert nem ritka az A1-A0-ásra elvárt rajzok

2017. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!