Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű érettségi kell...

Emelt szintű érettségi kell az igazságügyi igazgatási és a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szakhoz?

Figyelt kérdés

A felvi.hu oldalon szereplő tájékoztatónál nem szerepel emelt szintű érettségi, mint követelmény, de a pontszámító kalkulátor használatakor azt írja ki, hogy "A pontszámítás nem lehetséges!


Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!" :-/


2017. jan. 3. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
igen, ott 424 a minimum pontszám központilag, ezt kell megugranod.
2017. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
illetve a másodikból 410
2017. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor ez a két szak sajnos kiesett számomra :-/ (csak biológiából van emelt szintű érettségim). :-(

Legalább egy kicsit csökkent a lehetőségek száma.

Sajnos még én is gondolkozom, h mi legyen, mert ilyen GAZD. tárgyak esetén 440 pontom van, de ami érdekelne ott csak 343 pont jött ki a kalkulátorral. :-/

2017. jan. 4. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
szia! bocsi az offért, de te kitudtad számolni az igazságügyi igazgatásra a pontszámodat? milyen érettségi tárgyakat adtál meg? mert nekem mindenhogy azt írja, hogy nem felelnek meg a tárgyaim a követelménynek..:(
2017. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gondolom neked is ugyan ezt a hiba üzenetet dobja ki. :-/

Valószínűleg hiba van a rendszerben és elfelejtették kiválasztani, h milyen típusú érettségi kell hozzá.


Mivel emelt (gondolom magyar vagy történelem) kell hozzá, nekem már alapból kiesik ez a szak.

2017. jan. 4. 10:11
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Érettségi követelmények: kettőt kell választani:

Gazdasági ismeretek, vagy informatika, vagy magyar nyelv és irodalom, vagy társadalomismeret, vagy történelem, vagy szakmai előkészítő tárgy (informatikai alapismeretek, közgazdasági alapismeretek).


ezért furcsálltam, mert én csak ezeket találtam követelménynek..de már írtam 2 hete a felvinek hogy ez rendszer hiba-e vagy mégis mi, de nem válaszolnak..

2017. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
egyébként te melyik egyetemen szeretnéd megjelölni ezeket a szakokat? :)
2017. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az ELTE és a PPKE az amit néztem, mert Budapest-i helyeket néztem ki elsősorban. De ha emelt szintű érettségi kell hozzájuk, akkor én elbuktam őket. :-/

Államtudományit, közigazgatás szervezőt, pénzügy-számvitelt nézegetem még.

2017. jan. 4. 16:08
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

A 410 pontot nemcsak emelt érettségivel, meg a 440-et se csak emelt érettségivel lehet elérni.

Ennyi pontot, ha nem érsz el, akkor nem vehetnek fel államisra egyik szakra se, csak fizetősre.

A felvi pontkalkulátora jó.

2017. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem sikerült kiszámolnom ma már!! szerintem rendszerhiba volt :)
2017. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!